Najmłodsze siatkarki zagrają o Mistrzostwo Śląska!2017-05-30, 20:09

UKS Centrum dwójki 2017

fot. POSiR Pszczyna

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Anna Mieszczak, Martyna Witczak, Justyna Parko i Nadia Książkiewicz w towarzystwie trenerki Agnieszki Szczypki.

Dwa składy UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrają w turnieju finałowym rozgrywek minisiatkówki dwójek "Kinder+Sport". Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki powalczą więc o Mistrzostwo Śląska!

Rozgrywki minisiatkówki Kinder+Sport do od lat najważniejsza impreza dla rozpoczynających swoją przygodę z siatkówką chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych. Rozgrywki toczone są w trzech kategoriach wiekowych: klasa IV, V, VI. Rywalizacja odbywa się w etapach, a każdy składa się z dwóch turniejów. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna od początku prowadzenia Szkółki Siatkówki Dziewcząt zgłasza się do każdej z kategorii. W tym roku doczekaliśmy się po raz pierwszy awansu siatkarek z Pszczyny do finału. I to od razu dwóch składów w kategorii "dwójek" (rocznik 2006 i młodsze).

Skład pierwszy: Martyna Witczak z Anną Mieszczak przeszedł pięć etapów jak burza. Wygrał wszystkie spotkania w każdym z 10 turniejów. Bardzo duży postęp zrobił drugi skład, który awansował do finału: Nadia Książkiewicz i Justyna Parko. Finał Mistrzostw Śląska z udziałem dwóch naszych "dwójek" odbędzie się 4 czerwca w Mikołowie. W każdym finale wystąpi osiem najlepszych składów. Tak się złożyło, że obie nasze ekipy zagrają w grupie A razem z dwoma zespołami Dwójki Zawiercie.

Należy podkreślić, że tej kategorii UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zgłosił w sumie pięć składów. Do ćwierćfinału dotarł zespół w składzie: Marta Staszewska, Martyna Rajca, Emma Kacewicz. Awans do drugiego etapu wywalczyły również podopieczne Anny Mrzyczek, czyli zawodniczki "Siatkarskiego Przedszkola", które jako młodsze o dwa lata miały zdobywać cenne doświadczenie. W kategorii "dwójek" zgłasza się bardzo dużo zespołów. W tym sezonie liczba ta przekroczyła 100 składów! Gospodarzem dwóch turniejów "dwójek" był również Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego