Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska2017-06-05, 20:48

Boiska piaskowe Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie gościły uczestniczki Półfinału Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej. W tym gronie rywalizowały również reprezentantki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Turniej w Pszczynie był jednym z czterech rozgrywanych na tym etapie wśród kadetek. Do pszczyńskich zawodów zgłoszonych zostało 17 zespół, które reprezentowały: UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, MKS Dąbrowa Górnicza, Politechnikę Częstochowa, Silesię Volley Mysłowice i Olimpię Katowice. Najlepiej spośród naszych drużyn zaprezentował się duet: Karolina Czembor i Agata Świerkot, które zostały sklasyfikowane na 5. miejscu. Kolejne nasze drużyny zakończyły rozgrywki na miejscach: 7. - Paulina Balcarek i Zuzanna Jacek, 9. - Agnieszka Kędzior i Natalia Poleś, 13. - Sandra Piszczek i Alicja Fircowicz oraz Aleksandra Operchalska i Patrycja Olszyk.

Najważniejsze lokaty pszczyńskiego półfinału Mistrzostw Śląska rozstrzygnęły między sobą ekipy z Dąbrowy Górniczej i Częstochowy. Ostatecznie zmagania zakończyły się zwycięstwem zawodniczek MKS-u Dąbrowa Górnicza: Wiktoria Tyda i Aleksandra Kuk. Trzy pierwsze drużyny wywalczyły sobie prawo gry w finale Mistrzostw Śląska Kadetek.

Gospodarzem turnieju finałowego będzie również Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Finał zostanie rozegrany 24 czerwca i weźmie w nim udział również jeden skład UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, któremu została przyznana "dzika karta".

Półfinał Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej, boisko piaskowe POSiR Pszczyna, 3 czerwca 2017 roku
Klasyfikacja:
1. Wiktoria Tyda/Aleksandra Kuk (MKS Dąbrowa Górnicza), 2. Patrycja Rykała/Kornelia Kabała (Politechnika Częstochowa), 3. Zuzanna Kania/Magdalena Szlachta (MKS Dąbrowa Górnicza), 4. Wiktoria Mazur/Kaja Stachowiak (Politechnika Częstochowa), 5-6. Karolina Czembor/Agata Świerkot (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna), Julia Morawski/Julia Dybowska (Politechnika Częstochowa), 7-8. Paulina Balcarek/Zuzanna Jacek (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna), Zuzanna Kozioł/Weronika Nalewajka (UKS Olimpia Katowice), 9-12. Natalia Poleś/Agnieszka Kędzior (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna), Karolina Szymura/Maria Małecka (UKS Olimpia Katowice), Joanna Stolarska/Weronika Rajek (Politechnika Częstochowa), Julia Bukowska/Natalia Wołowiec (Silesia Volley Mysłowice), 13-16. Aleksandra Operchalska/Patrycja Olszyk (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna), Sandra Piszczek/Alicja Fircowicz (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna), Paulina Miksztal/Klaudia Krawczyk (Silesia Volley Mysłowice), Edyta Gzyl/Aleksandra Słoma (Silesia Volley Mysłowice).

Zdjecie nr 1: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 2: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 3: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 4: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 5: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 6: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 7: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 8: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 9: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 10: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 11: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 12: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 13: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 14: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 15: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 16: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 17: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 18: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 19: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 20: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 21: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 22: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 23: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 24: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 25: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 26: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 27: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 28: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 29: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 30: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 31: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 32: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 33: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 34: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 35: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska Zdjecie nr 36: Na piasku walczyły o finał mistrzostw Śląska
fot. POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego