Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi2008-10-26, 11:25

Piłkarze z „Rolniczoka” najlepsi

Zwycięstwem reprezentacji Zespołu Szkół Rolniczych z Pszczyny zakończył się turniej finałowy o Mistrzostwo Powiatu Pszczyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. Zawody, które rozgrywane były w ramach współzawodnictwa szkolnego, odbyły się na stadionie Orłów Mirosława K. w Pszczynie.

W turnieju finałowych zagrały cztery reprezentacje, które wywalczyły awans z trzech grup eliminacyjnych. W tym gronie znalazły się drużyny: ZSR Pszczyna, ZSE Pszczyna, ZSZiO Wola oraz ZSO Pawłowice.

Po wylosowaniu par półfinałowych przystąpiono do spotkań. Najpierw pszczyński "Ekonomik" grał z ZSZiO Wola. Już do przerwy kibice mogli zobaczyć cztery gole: trzy dla pszczynian, jeden dla wolan. Po zmianie stron ci drudzy zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale to nie wystarczyło, żeby doprowadzić przynajmniej do remisu i do finału awansowali wybrańcy Marcina Bienioszka.

W drugim półfinale pomiędzy ZSR Pszczyna i ZSO Pawłowice nie padła żadna bramka i o awansie decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je gracze z Pszczyny i stało się jasne, że o prymat zagrają z reprezentacją ZSE.

Zanim do tego doszło w meczu o 3. miejsce rywalizowali piłkarze z Woli i Pawłowic. Po upływie regulaminowego czasu gry było 3:3, dlatego po raz kolejny sędzia Mariusz Maławy zarządził dogrywkę na rzuty karne. Także i tym razem szczęście nie dopisywało pawłowiczanom, którzy po raz drugi przegrali w rzutach karnych.

Takiego scenariusza nie było już w finale. Podopieczni Henryka Kopca wygrali z "Ekonomikiem" 2:0 i to do nich trafił tytuł mistrzowski.

Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego Szkół Ponadgimanzjalnych w Piłce Nożnej, 24.X - stadion Orłów Mirosława K.
Turniej finałowy
Półfinały

ZSE Pszczyna - ZSZiO Wola 3:2
ZSR Pszczyna - ZSO Pawłowice 0:0 k.3:2
O 3. miejsce
ZSZiO Wola - ZSO Pawłowice 3:3 k. 2:0
Finał
ZSR Pszczyna - ZSE Pszczyna 2:0.

Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. ZSR Pszczyna
2. ZSE Pszczyna
3. ZSZ i O Wola
4. ZSO Pawłowice

TUTAJ wyniki z grup eliminacyjnych

Zdjecie nr 1: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 2: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 3: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 4: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 5: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 6: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 7: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 8: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 9: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 10: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 11: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 12: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi Zdjecie nr 13: Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego