Dwa dni z badmintonem2019-12-10, 18:46

plesbad 3

W niedzielę i poniedziałek halą Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawładnęli badmintoniści. Od rana do późnego popołudnia na ośmiu boiskach toczyła się zacięta rywalizacja.

W niedzielę 8 grudnia odbył się jubileuszowy, X Rodzinny Mikołajkowy Turniej Badmintona. Rozgrywany był w czterech kategoriach, a ich zwycięzcami zostali: Alicja Szwarnowiecka/Olga Szwarnowiecka (Amatorzy), Dariusz Zimnol/Damian Zimnol (Amatorzy "Raz do roku"), Janina Bąk/Jacek Bąk (Masters) oraz Katarzyna Klepek/Julia Pławecka (Nie-rodzina).

Szczegółowe wyniki w plikach do pobrania.

plesbad 2plesbad 1

Więcej zdjęć na UKS Plesbad Pszczyna

Organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy Plesbad Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie i Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

Dzień później gościliśmy wojewódzkich finalistów Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadpodstawowych i Dzieci w Badmintonie. Do rywalizacji przystąpiły 32 drużyny, wyłonione podczas turniejów półfinałowych.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie, którzy zwyciężyli w kategorii chłopców starszych (klasy 7-8) oraz dziewcząt młodszych (klasy 4-6). Drugie miejsce wśród chłopców młodszych zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Łące.

Organizatorem był Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego