Z MLF-u do Ligi Mistrzów2020-11-27, 10:54

MLF: Złodzieje Oklasków

Paweł Mura i Kamil Hutyra, którzy w zeszłym sezonie występowali w organizowanej przez POSiR Młodzieżowej Lidze Futsalu, w środowy wieczór zadebiutowali w futsalowej Lidze Mistrzów!

Obaj szesnastolatkowie pojawili się na parkiecie bielskiej hali "Pod Dębowcem" w drugiej połowie meczu rundy wstępnej Ligi Mistrzów Futsalu, w którym Rekord Bielsko-Biała pokonał walijski Swansea University FC 6-0 i awansował do 1/32 finału. W poprzednim sezonie Mura i Hutyra oprócz gry w Rekordzie występowali również w zespole Złodzieje Oklasków Bez Kasków w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Futsalu.
Mura 1Hutyra

Szczególnie cieszy debiut Pawła Mury w tych prestiżowych rozgrywkach. Pochodzący z Mizerowa bramkarz, wychowanek Iskry Pszczyna, od trzech lat gra i trenuje w bielskim klubie. Jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rekord i w środę dzięki kontuzji Kacpra Burzeja był drugim golkiperem w meczu ze Swansea.
Mura 2Mura 3

W 37 minucie trener Andrzej Szłapa wpuścił do bramki urodzonego w 2004 roku golkipera, który zastąpił 20 lat starszego Bartłomieja Nawrata. Mura zaraz po wejściu na parkiet odważnie interweniował przed polem karnym, faulując przy tym przeciwnika. Zobaczył za to żółtą kartkę, ale potem był już pewnym punktem. Swoim spokojem zaimponował nawet komentatorom nSport+ Cezaremu Olbrychtowi i Wojciechowi Jagodzie, którzy porównali go do młodego Bartłomieja Drągowskiego, debiutującego w podobnym wieku w Jagiellonii Białystok.
Mura 5Mura 6Mura 7Mura 8
Fot. Marek Łękawa Fotografia
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego