Maniowy gościły siatkarki z POSiR-u2019-08-13, 15:23

Obóz siatkarki w Maniowach 2019

fot. POSiR Pszczyna

Maniowy gościły siatkarki z POSiR-u na obozie sportowym.

Blisko 40-osobowa grupa młodych zawodniczek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna przebywały na obozie siatkarskim w Maniowach.

W tym roku obóz dla młodych siatkarek z Pszczyny odbywał się w miejscowości Maniowy, które położone są nad Jeziorem Czorsztyńskim w powiecie nowotarskim. Z jednej strony górują nad nimi Gorce, z drugiej roztacza się widok na Pieniny i również Tatry. Nasza grupa zakwaterowana była w Domu Wczasowym "Kazik", prowadzonym przez Państwo Małgorzatę i Pawła Sasów.

Głównym tematem 8-dniowego obozu była oczywiście siatkówka. Zawodniczki pod okiem trenerów: Joanny Pyrek, Agnieszki Szczypki, Jarosława Płachny oraz Szymona Skrzypca zaliczyły prawie 40 godzin zajęć w hali sportowej. Obozowiczki zaliczyły spływ pontonowy na rzece Dunajec ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy. Drogę powrotną pokonały na rowerach, traktem wiodącym przez Przełom Pieniński, równoległym z Dunajcem. Trudy obozu pokonywaliśmy relaksując się na basenach termalnych w Szaflarach. Na zakończenie uczestniczki obozu zwiedziły ruiny zamku w Czorsztynie.

Dzięki przeprowadzeniu obozu udało się połączyć letni wypoczynek z doskonaleniem umiejętności siatkarskich. Już za niedługo uczestniczki wrócą również do treningów na obiektach Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Obóz siatkarski w Maniowach został zorganizowany przez UKS Centrum przy POSiR Pszczyna i Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Wyjazd na obóz był współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu "KLUB" 2019.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia