Śląski finał w badmintonie nie dla naszych2017-05-01, 17:11

Badminton Igrzyska 2017

fot. POSiR Pszczyna

Reprezentanci SP 18 z pszczyny: Damian Zimnol i Samuel Branutsch-Przybyła zajęli 4. miejsce w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie,

Hala Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie była areną zmagań badmintonistów w ramach wojewódzkiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zawody zgromadziły osiem zespołów dziewcząt i siedem chłopców, a każda ekipa składała się z dwóch osób (i ewentualnie rezerwowego). Mecz składał się z gier pojedynczych i podwójnych.

Zwycięzcami śląskiego finału okazali się reprezentacji: SP 1 z Bierunia wśród dziewcząt oraz SP z Olsztyna w gronie chłopców. W obu kategoriach wystąpili również reprezentanci powiatu pszczyńskiego. Dziewczęta z pszczyńskiej "Jedynki" grające w składzie: Wiktoria Wójcik i Oliwia Żupa zajęły 5. miejsce. Lokatę wyżej zostali sklasyfikowani chłopcy z SP 18 Pszczyna: Damian Zimnol i Samuel Brauntsch-Przybyła.

Zawody prowadził Damian Pławecki. Głównym organizatorem imprezy był Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach.

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie dziewcząt i chłopców
Hala POSiR w Pszczynie, 27 kwietnia 2017 roku
Klasyfikacja dziewcząt:
1. SP 1 Bieruń, 2. Polsko-Angielska Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Akademia Soward, 3. SP 31 Dąbrowa Górnicza, 4. SP 8 Racibórz, 5. SP 1 Pszczyna, 6. SP 36 Gliwice, 7. SP 2 Rydułtowy, 8. SP 1 Lubliniec.
Klasyfikacja chłopców: 1. SP Olsztyn, 2. SP 31 Dąbrowa Górnicza, 3. SP 5 Mikołów, 4. SP 18 Pszczyna, 5. Katolicka Szkoła Podstawowa Zabrze, 6. SP 2 Pszów, 7. SP 8 Racibórz.

Zdjecie nr 1: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 2: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 3: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 4: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 5: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 6: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 7: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 8: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 9: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 10: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 11: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 12: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 13: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 14: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 15: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 16: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 17: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 18: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 19: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 20: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 21: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 22: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 23: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 24: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych Zdjecie nr 25: Śląski finał w badmintonie nie dla naszych
fot. POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego