Sukces siatkarek w rozgrywkach szkolnych2017-05-01, 16:15

PG 1 Pszczyna siatkówka 2017 pólfinał

fot. POSiR Pszczyna

Siatkarska reprezentacja PG 1 Pszczyna zakończyła udział w Gimnazjadzie Młodzieży Skzolnej na 2. miejscu w półfinale województwa.
PG 1 Pszczyna siatkówka 2017 pólfinał 2

fot. POSiR Pszczyna

PG 1 Pszczyna siatkówka 2017 pólfinał 3

fot. POSiR Pszczyna

Duży sukces odniosły siatkarki Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie w półfinale województwa śląskiego w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w siatkówce.

Siatkarki z Pszczyny po wygraniu trzech wcześniejszych etapów: miejskiego, powiatowego i rejonowego przystąpiły do turnieju półfinałowego, który rozegrany został w Tychach. Zawody te zgromadziły cztery zespoły - oprócz naszej ekipy i gospodyń z Gimnazjum nr 3, również Gimnazjum nr 18 z Katowic i Gimnazjum nr 2 z Siemianowic Śląskich.

Podopieczne trenerki Joanny Pyrek ograły 2:0 (25:15, 25:14) w półfinałowym spotkaniu ekipę z Siemianowic Śląskich. Finałowym rywalem z kolei okazały się tyszanki, które również 2:0 wygrały z katowiczankami. W finale pszczynianki nie sprostały już gospodyniom, które ostatecznie wygrały 2:0 (25:17, 25:16). Katowiczanki zajęły 3. miejsce po wygraniu 2:0 z Gimnazjum nr 2 Siemianowice. Zwyciężczynie turnieju zagrają w finale wojewódzkim. Dla pszczynianek 2. miejsce w półfinale województwa jest jednak niewątpliwie dużym sukcesem.

W rozgrywkach szkolnych w reprezentacji Publicznego Gimnazjum nr 1 z Pszczyny występują zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna uczęszczające do klasy siatkarskiej w tym gimnazjum.

W półfinale PG 1 Pszczyna zagrał w składzie: Paulina Balcarek, Sandra Piszczek, Patrycja Olszyk, Julia Płowy, Aleksandra Operchalska, Natalia Lukowiec, Zuzanna Jacek, Aleksandra Koczor, Agata Świerkot, Anna Wiera, Marta Konieczny i Karolina Czembor. Trenerki: Joanna Pyrek i Joanna Wrzeszcz.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego