Zmarł Kazimierz Płachno2021-01-10, 01:06

Kazimierz Płachno
Kazimierz Płachno (1940-2021)

W sobotni poranek dotarła do nas smutna wiadomość - zmarł Kazimierz Płachno, człowiek zasłużony dla pszczyńskiego sportu, w szczególności piłki siatkowej.

Kazimierz Płachno swoje życie poświęcił siatkówce. Pracował jako trener w takich klubach jak: Przełom Kaniów, Zdrój Goczałkowice czy Pniówek Pawłowice, ale najdłuższy etap swojego życia związał z Ludowym Klubem Sportowym przy Państwowym Technikum Rolniczym w Pszczynie (dziś Pszczyński Ludowy Klub Sportowy). Był jednym z jego założycieli oraz nieprzerwanie przez 27 lat głównym trenerem. W sumie "trenerką" zajmował się prawie 50 lat. Był wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego w Państwowym Technikum Rolniczym (obecnie Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie), a Jego praca w klubie oraz szkole sprawiła, że ukierunkował życiową drogę wielu swoich wychowanków i podopiecznych.

Kiedy jeszcze z perspektywy trybun kibice mogli obserwować wydarzenia sportowe, Pan Kazimierz regularnie pojawiał się na meczach siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, które trenuje Jego syn, Jarosław. Co ciekawe, zawsze wychodził po pierwszym secie... Swoimi spostrzeżeniami dzielił się z synem dopiero w domowym zaciszu.

Pogrzeb Śp. Pana Kazimierza odbędzie się w czwartek 14 stycznia o godzinie 9.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie (Stara Wieś).

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego