Śląscy badmintoniści trenują na POSiR-ze2018-08-08, 10:17

Kadra Śląska badmintona 2018

fot. POSiR Pszczyna

Kadra Śląska w badmintonie trenuje w hali POSiR-u.

Kadra Śląska w badmintonie do lat 13 i 15 przebywa w Pszczynie na obozie sportowym. Zajęcia treningowe odbywają się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Najlepsi badmintoniści z województwa śląskiego w
Pszczynie będą przebywać przez osiem dni. W tym czasie zaliczą 16 treningów. 32-osobowa grupa zawodników i zawodniczek trenuje pod okiem Szymona Kostki, którego wspomagają Damian Pławecki, trener UKS Plesbad Pszczyna i jego wychowankowie: Miłosz Wiktorczyk i Patrycja Jonderko. Wśród trenujących jest również czterech zawodników UKS Plesbad Pszczyna.

Obóz ma na celu przygotować zawodników do nowego sezonu. Pierwszym sprawdzianem będą Drużynowe Mistrzostwa Polski, w których uczestniczyć będą kadry wojewódzkie. Impreza odbędzie się pod koniec sierpnia w Kędzierzynie-Koźlu. Wśród uczestników obozu są badmintoniści, którzy przygotowują się również do Mistrzostw Europy U-15 czy Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dodajmy również, że województwo śląskie należy do silnych ośrodków jeśli chodzi o młodzieżowy badminton. W tym roku reprezentanci Śląska zajęli 3. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zaś w poprzednim roku ją wygrali. Jeśli z kolei zsumować medale ze wszystkich młodzieżowych mistrzostw Polski w badmintonie, województwo śląskie nie ma sobie równych.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego