Puchar Polski bez udziału publiczności2020-03-10, 15:47

pp

Środowy (11.03) ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy NEXX Goczałkowice-Zdrój oraz KS Constract Lubawa odbędzie się bez udziału publiczności.

Po wyeliminowaniu pierwszoligowych Berlandu Komprachcice, Profi Sport Wrocław i AZS UMCS Lublin, amatorski NEXX Goczałkowice podejmować będzie aktualnego wicelidera Futsal Ekstraklasy - Constract Lubawa. W pozostałych parach zmierzą się: Rekord Bielsko-Biała - GSF Gliwice, AZS UŚ Katowice - Gatta Zduńska Wola i Maxfarbex Busko Zdrój - Clearex Chorzów. Największe wydarzenie w historii futsalu w powiecie pszczyńskim odbędzie się bez udziału publiczności.

Transmisja live odbędzie się na portalu pless.pl.

Oświadczenie Barbary Bandoły, starosty pszczyńskiego ws. organizacji imprez kulturalnych, sportowych i innych z udziałem dużych grup mieszkańców.

W obecnej sytuacji minimalizowanie kontaktów z dużymi grupami ludzi jest najbardziej społecznie odpowiedzialną rzeczą do zrobienia. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego, duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Dlatego Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zdecydował na dzisiejszym posiedzeniu o wstrzymaniu organizacji imprez z udziałem dużych grup mieszkańców.

Środowy (11.03) ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy NEXX Goczałkowice-Zdrój oraz KS Constract Lubawa odbędzie się bez udziału publiczności. Kibiców zapraszamy do śledzenia transmisji online na portalu Pless.pl.

Dni Otwarte w szkołach powiatowych zostały przesunięte na ostatni tydzień kwietnia. O szczegółowych terminach - w zależności od rozwoju sytuacji - poinformujemy w późniejszym czasie.

Zaplanowane na 26 marca Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego odbędzie się jesienią.

Apelujemy także do organizatorów innych wydarzeń na terenie powiatu z zaplanowaną dużą liczbą uczestników o ich przełożenie na późniejszy termin.

Dyrektorom powiatowych szkół zalecamy odwołanie wycieczek, wyjść i szkolnych wymian międzynarodowych.

Mieszkańców prosimy o ograniczenie uczestnictwa w wydarzeniach z dużym skupiskiem ludzi.

Zwracamy się zwłaszcza o otoczenie opieką chorych i seniorów, którzy są najbardziej zagrożoną grupą w kontakcie z koronawirusem. Jeżeli to możliwe, osoby po 60. roku życia powinny ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych. Proszę, pomóżmy naszym rodzicom, babciom i dziadkom w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

W tych wszystkich działaniach nie chodzi o panikę, ale o ostrożność. Lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Przede wszystkim dbajmy o higienę, często myjmy ręce wodą z mydłem i odkażajmy preparatem z roztworem 70% alkoholu. Nie dotykajmy twarzy.

Szanowni Państwo, jeśli macie objawy infekcji bez duszności czyli: gorączkę, kaszel i katar - pozostańcie w domu do wyzdrowienia. Jeśli macie objawy infekcji i mieliście kontakt z osobami z zagrożonych regionów, skontaktujcie się telefonicznie z:
? Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach, tel. 32 219 31 77
? oddziałem chorób zakaźnych tyskiego szpitala, tel. 887 277 805
? lub ze swoim lekarzem rodzinnym.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego