Martyna Witczak powołana do kadry Polski!2019-03-20, 21:48

Martyna Witczak
Martyna Witczak powołana została na zgrupowanie w ramach Programu kadra Polski U-14.
Powołanie Martyna Witczak

Martyna Witczak, siatkarka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, została powołana na zgrupowanie organizowane w ramach Programu Kadra Polski U-14.

Zgrupowanie odbędzie się od 31 marca do 6 kwietnia w Żyrardowie i stanowi jeden z etapów przygotowania zespołu do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że Martyna Witczak już jesienią zeszłego roku została powołana na konsultacje kadry.

Martyna Witczak w 2014 roku rozpoczęła treningi w Szkółce Siatkówki Dziewcząt prowadzonej przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie i UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Mimo krótkiego stażu, ma już na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Wraz ze swoimi koleżankami z zespołu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce "Dwójek" Kinder+Sport (2017) i srebrny medal Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce "Trójek" Kinder+Sport (2018). W poprzednim roku UKS Centrum przy POSiR Pszczyna z Martyną Witczak w składzie wystąpił również w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce "Trójek" Kinder+Sport. Barwy naszego klubu reprezentuje zarówno w zespole młodziczek jak i minisiatkówki "czwórek". Trenerką klubową Martyny jest Agnieszka Szczypka. Martyna Witczak jest uczennica SP 18 z Pszczyny.

Jakie wrażenia były w głowie Martyny Witczak po otrzymaniu jesiennego powołania na konsultacje? - Byłam bardzo zdziwiona. Nie spodziewałam się tego w ogóle. Kiedy mama powiedziała mi, że przyszło powołanie, myślałam że żartuje. Byłam jednak bardzo szczęśliwa - mówiła Martyna Witczak. Teraz czas na kolejny krok.
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia