Siatkarki z POSiR-u zdały egzamin w I lidze!2019-04-05, 23:01

Seniorki UKS Centrym przy POSiR Pszczyna 2019
Seniorki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w ostatnim meczu sezonu wygrały 3:0 z MKS-em Imielin i zajęły 7. miejsce w I lidze śląskiej kobiet.

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zakończyły rozgrywki w I lidze śląskiej kobiet. W debiutanckim sezonie pszczynianki wygrały 11 spotkań i zajęły 7. miejsce.

W sezonie 2018/2019 I ligi śląskiej kobiet występowało 12 zespołów. W tym gronie po raz pierwszy - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Nasza drużyna, którą prowadzi trener Jarosław Płachno, zaprezentowała się dobrze, zapewniając sobie miejsce w środkowej stawce rywalizujących ekip. Spośród 22 meczów, wygrała 11 meczów i zgromadziła w sumie 30 punktów. Nasza drużyna oparta była na wychowankach Szkółki Siatkówki Dziewcząt, którą wspierały dwie doświadczone zawodniczki: Joanna Pyrek oraz Agnieszka Młynarczyk. Cieszy fakt, że młode zawodniczki mogły pod okiem bardziej doświadczonych siatkarek, na własnej skórze przekonać się jak wyglądają rozgrywki seniorskie. Egzamin z rywalizacji na szczeblu I ligi śląskiej siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zdały pozytywnie!

Komentarz Jarosława Płachny, trenera seniorek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna
Nasz pierwszy sezon w I lidze śląskiej zakończył się zrealizowanym celem - utrzymaniem się w lidze. Ten sezon pokazał nam, że liga tak naprawdę oddaje to, co dzieje się pomiędzy meczami. Jeśli drużyna regularnie i w pełnym składzie trenuje, jest w stanie powalczyć z każdym zespołem. Niestety działa to też w drugą stronę. Mieliśmy bardzo dobre mecze, które wygrywaliśmy i mecze, do których nie byliśmy przygotowani ze względu na braki w drużynie podczas treningów. Podsumowując uważam, że był to dla nas dobry sezon. Mam nadzieje, ze w kolejnym znowu się spotkamy z jeszcze lepiej przygotowaną drużyną, walczącą o wyższe cele.

W sezonie 2018/2019 UKS Centrum przy POSiR Pszczyna występował w składzie: Karolina Pustelnik (kapitan), Karolina Szyszka, Joanna Pyrek, Agnieszka Młynarczyk, Julia Wincencik, Dorota Chowaniec, Judyta Chowaniec, Natalia Chowaniec, Wiktoria Puchałka (libero), Anna Folek, Natalia Żołneczko, Agnieszka Kędzior, Magdalena Mieszczak. Trener: Jarosław Płachno

Pierwsze miejsce w tabeli I ligi śląskiej kobiet zajął SMS PZPS Szczyrk III, który zwyciężył we wszystkich 22 meczach! Zespół ten jednak nie bierze udziału w walce o awans do II ligi ogólnopolskiej i zgodnie z regulaminem przesuwany jest automatycznie na ostatnie miejsce, zachowując prawo do gry w I lidze śląskiej w następnym sezonie. Wobec tych faktów o awans na wyższy szczebel powalczą: JKS SMS Jastrzębie-Zdrój (2. miejsce w tabeli) i UKS Sokół-43 Katowice (3. miejsce w tabeli).

Komplet wyników oraz klasyfikacja I ligi śląskiej kobiet znajduje się w systemie SZPS.

Udział zespołu UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w rozgrywkach I ligi śląskiej współfinansowała Gmina Pszczyna.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia