Brązowy medal siatkarek z POSiR-u zdobyty w Niemczech2019-04-26, 06:21

23. BiWo UKS Centrum medal
3. miejsce zdobyły siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna podczas 23. BiWo Jungendpokal w niemieckim mieście Bitterfeld-Wolfen.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wziął udział w 23. Bitterfled Wolfener Jungendpokal 2019, który rozgrywany był w niemieckim mieście Bitterfeld-Wolfen. Wyjazd na turniej był realizowany w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Pszczyńskim a Powiatem Anhalt-Bitterfeld.

Turniej organizowany przez VC Bitterfeld-Wolfen rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: U-14, U-16 oraz U-18. W sumie w tych kategoriach zagrało 38 drużyn (odpowiednio: 12, 10 i 16 zespołów, każda kategoria rozgrywana była na innej hali). UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wystawił dwa składy w kategorii U-14, które były jedynymi zespołami spoza Niemiec.

Turniej w kategorii U-14 rozgrywany był w składach czteroosobowych. Pierwszego dnia zawodów rozegrana została I runda grupowa i jeden mecz II rundy grupowej. Zespół pierwszy w składzie: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak, Marta Staszewska, Maria Buras i Emma Kacewicz wygrał wszystkie trzy spotkania po 2:0 (VC Bitterfeld-Wolfen II, 1. VC Parchim, Schweriner SC II) i zajął 1. miejsce w grupie. W pierwszym dniu pszczynianki dołożyły jeszcze zwycięstwo 2:0 z Schwarz-Weiss Erfurt i tym sposobem wywalczyły sobie przepustkę do półfinału. Drugi skład występujący w zestawieniu: Paulina Duda, Justyna Parko, Maja Hasa, Zofia Joechmczyk, Emilia Binda i Emilia Rejdych w pierwszej rundzie zaliczyły zwycięstwo (VV84 Kleinpaschleben), porażkę (Dresdner SC) i remis (Schwarz-Weiss Erfurt). Pszczynianki zajęły 3. miejsce w grupie, które uprawniało do rywalizacji o maksymalnie 7. miejsce w turnieju. Na zakończenie pierwszej części rozgrywek nasze dziewczęta wygrały z KSC ASAHI Spremberg.

Drugi dzień zmagań rozpoczął się od mocnego uderzenia. Pierwszy skład mierzył się z faworytem zmagań - ekipą Schweriner SC. Mimo olbrzymiej woli walki nie daliśmy rady temu rywalowi. Przegraliśmy w setach do 20 i 16. Na pocieszenie pozostał nam fakt, że w meczu ze Schwerinem zdobyliśmy najwięcej punktów spośród wszystkich rywali, z którymi spotkał się ten zespół. Porażka sprawiła, że walczyliśmy o 3. miejsce w turnieju. Naszym rywalem był gospodarz turnieju - VC Bitterfeld-Wolfen. Początkowo przewagę - nawet kilkupunktową - posiadały gospodynie, ale im bliżej było do końca pierwszego seta, tym bardziej do głosu doszły podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki. Wygraliśmy zarówno w pierwszym secie, jak i drugim, który toczył się już tylko pod nasze dyktando. Drugi skład do sobotniej wygranej dołożył jeszcze drugą wiktorię z VC Bitterfeld-Wolfen II, czym zapewnił sobie prawo gry o 7. miejsce. Tutaj jednak lepszy okazał się 1. VC Parchim, a nasze dziewczyny zostały sklasyfikowane na 8. miejscu.

Wyjazd na turniej do Niemiec był dla całej naszej ekipy ciekawym doświadczeniem. Poznaliśmy jak do organizacji tak dużej imprezy podchodzą nasi zachodni sąsiedzi, ale najważniejszym celem wyjazdu była możliwość konfrontacji z niemieckimi rywalami. Zdobyte doświadczenie ma zaprocentować w rozgrywkach minisiatkówki Kinder+Sport oraz lidze młodziczek.Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia