Siatkarki z POSiR-u w rozgrywkach kadetek2019-05-11, 12:28

16 ligowych spotkań rozegrały w tym sezonie kadetki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w ramach Mistrzostw Śląska w Siatkówce.

Nasze siatkarki w pierwszym etapie rozgrywek rywalizowały z: dwoma zespołami MKS-u Bielsko-Biała, Siłą Ustroń oraz SMS ŻAPN/Stal Śrubiarnia Żywiec. Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz zanotowały cztery zwycięstwa i cztery porażki. Plusem tego etapu była wygrana z drużyną z Żywca, dla której była to jedyna porażka w grupie. Niestety pszczyniankom nie udało się zająć 2. miejsca, która dawało awans do ćwierćfinału mistrzostw Śląska. Zostały sklasyfikowane na 4. miejscu.

W drugim etapie rywalami ekipy z Pszczyny były drużyny: MCKiS Jaworzno, Płomień Sosnowiec, SV MOSiR Zabrze i UKS Gimnazjum Blachownia. Pszczynianki odniosły siedem zwycięstw i zanotowały jedną porażkę, co dało 1. miejsce w grupie, zaś w klasyfikacji generalnej mistrzostw Śląska nasz zespół zajął 25. miejsce w gronie 43 drużyn.

Komentarz trenerki Joanny Wrzeszcz
"Zespół w tej kategorii wiekowej grał pierwszy sezon. W pierwszym etapie wygraliśmy cztery mecze, a cztery przegraliśmy. Mieliśmy większe aspiracje, ale kontuzja Karoliny Szyszki, naszej kapitan, pokrzyżowały nam plany. Mimo że dziewczyny bardzo walczyły, a przez cały sezon dawały z siebie wielkie siły i całe serce, nie udało się wejść do rozgrywek o mistrzostwo Śląska. W drugim etapie również zagraliśmy osiem meczów, z czego siedem zakończyło się zwycięstwem. Była to grupa przeciwników, która przy naszej bardzo dobrej grze raczej nam nie zagrażała.

Zespół kadetek składał się z dziewczyn z ostatniej klasy "siatkarskiej" Szkoły Podstawowej nr 1, które bardzo wspierały młodziczki trenerki Agnieszki Szczypki. Z tego miejsca chciałabym im bardzo podziękować, za zaangażowanie i za to, że zawsze mogłam na nich polegać.

Sezon uważam za bardzo pozytywną lekcję. Dziewczyny tworzą bardzo fajną i zgraną grupę. Całej ekipie, jak również każdej z osobna, życzę powodzenia i samych dobrych wyborów. Mam nadzieję, że zawsze będą pamiętać o tym, że sport to zdrowie, siatkówka to pasja, a przyjaciele z boiska pozostają do końca w naszych sercach."

W sezonie 2018/2019 zespół kadetek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna występował w składzie: Anna Duda, Natalia Jasińska, Maja Kopeć, Natalia Kwaśny, Miłochna Latko, Magdalena Mieszczak, Martyna Otręba, Karolina Pluta, Zuzanna Szczepek, Natalia Szmukier, Karolina Szyszka, Patrycja Wala i Martyna Witoszek. Trenerka: Joanna Wrzeszcz.

Kadetki w liczbach
Mecze: 16
Zwycięstwa: 11
Bilans setów: 36:23
Bilans "małych" punktów: 1315:1166.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia