Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u2019-11-03, 21:12

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna mają za sobą pracowity październik. Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki z siedmiu grup szkoleniowych.

SENIORKI
Bardzo dobry początek sezonu w I lidze śląskiej zanotował zespół prowadzony przez trenera Jarosława Płachnę. Pszczynianki wygrały trzy spotkania po 3:0 z: Zorzą Wodzisław, MKS-em Imielin oraz Victorią-MOSiR Cieszyn. Następnie przytrafiła się porażka, której wcale być nie musiało. Pszczynianki uległy 2:3 z SMS-em PZPS Szczyrk III, choć w czwartym secie było 17:12 dla UKS Centrum przy prowadzeniu w setach 2:1... W piątej serii spotkań pszczynianki udały się do Bielska-Białej na mecz z rezerwami BKS-u i również w tym przypadku zakończyło się porażką. Tym razem jeszcze bardziej dotkliwszą, bo 0:3. Po pięciu meczach zespół z Pszczyny ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji.

Kolejne spotkanie w ramach I ligi śląskiej UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagra 16 listopada z JKS-em SMS Jastrzębie-Zdrój. Mecz zostanie rozegrany w hali POSiR w Pszczynie o godzinie 18.00. ZAPRASZAMY!

KADETKI
Bardzo dobrze radzą sobie w Śląskiej Lidze Kadetek podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki. Po trzech rozegranych spotkaniach nasz zespół ma komplet punktów i imponujący bilans setów 9:0! Pszczynianki nie dały szans kolejno: Trójce Mikołów, MOSM-owi III Tychy i MOSM-owi II Tychy. W środę pszczynianki czeka wyjazd do Halemby na mecz z KPKS-em.

MŁODZICZKI
Świetne występy notują również młodziczki, które rywalizują już w drugim etapie Śląskiej Ligi Młodziczek. Po pierwszym etapie, tzw. o rozstawienie, pszczynianki trafiły do pierwszej ligi. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki mają za sobą już trzy z czterech turniejów. Z sześciu meczów UKS Centrum wygrał trzy i obecnie zajmuje 5. miejsce w dziewięciozespołowej stawce.

Dodajmy również, że w październiku kolejne zgrupowanie w kadrze Polski U-14 zaliczyła Martyna Witczak, zaś na listopadową konsultacje kadry Śląska przygotowującą się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powołane zostały trzy zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Martyna Witczak, Nadia Książkiewicz i Maja Trefon.

MINISIATKÓWKA
Pierwsze turnieje w tym sezonie mają za sobą również trzy grupy minisiatkówki. "Czwórki" i "trójki" rywalizowały na turnieju w Żorach w ramach Śląskiej Ligi Minisiatkówki, którego gospodarzem był MUKS Sari Żory. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna był reprezentowany przez dwa składy "czwórek" oraz cztery "trójek". "Czwórki"prowadzone przez trenerkę Joannę Pyrek uplasowały się na 6. i 11. miejscu. W kategorii "trójek" wygrały pszczynianki! Podopieczne trenerki Anny Gwiżdż w tej kategorii zostały sklasyfikowane również na 7., 8. i 12. miejscu.

Swój pierwszy ważny turniej w życiu rozegrały "dwójki". Podopieczne trenerki Marty Szajer-Widawskiej wzięły udział w silnie obsadzonym turnieju Jastrzębie CUP 2019 organizowany przez JKS SMS Jastrzębie-Zdrój. W tych zawodach rywalizowały dwa składy z Pszczyny. Wszystkie nasze dziewczyny zagrały i wszystkie były bardzo zadowolone. W gronie 24 ekip pszczynianki uplasowały się na 17. i 21. miejscu.

Już niedługo rozpoczną się rozgrywki minisiatkówki Kinder+Sport, ale zanim do tego dojdzie, to Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zorganizuje III Turniej Minisiatkówki "Trójek" z okazji Święta Niepodległości. Zawody odbędą się 11 listopada w hali POSiR w Pszczynie.

Zdjecie nr 1: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 2: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 3: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 4: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 5: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 6: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 7: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 8: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 9: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 10: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 11: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 12: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 13: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 14: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 15: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 16: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 17: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 18: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u Zdjecie nr 19: Październik w wykonaniu siatkarek POSiR-u
fot. POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego