Zagłosuj na pszczyński projekt w Plebiscycie Śląskiej Siatkówki2019-12-28, 22:26

Festiwal 2018

fot. POSiR

Festiwal Siatkówki na Orliku nominowany w III Plesbiscyie Śląskiej Siatkówki.

Organizowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna "Festiwal Siatkówki na Orliku" jest jedną z pięciu propozycji w kategorii "Najlepszy projekt" w III Plebiscycie Śląskiej Siatkówki. Do 15 stycznia 2020 roku można oddać głos na naszą imprezę!

III Plebiscyt Śląskiej Siatkówki to gala organizowana przez Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach. W plebiscycie sympatycy mogą oddawać głosy na największe osobistości siatkówki województwa śląskiego - w sumie w ośmiu kategoriach. W kategorii "Najlepszy projekt" wśród pięciu nominacji znalazł się Festiwal Siatkówki na Orliku, który organizowany jest wspólnie przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Głosowanie w ramach III Plebiscytu Śląskiej Siatkówki odbywa się drogą internetową. Wystarczy wejść na serwis internetowy Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, kliknąć baner plebiscytu, odszukać poszczególne kategorie i zagłosować. Głosowanie trwa do 15 stycznia 2020 roku. Prosimy o oddawanie głosów w szczególności w kategorii "Najlepszy projekt" - Festiwal Siatkówki na Orliku.

Link do głosowania >>>K L I K<<<

Festwial Siatkówki na Orliku - geneza i historia

Do tej pory odbyło się sześć edycji tej imprezy. W pierwszych dwóch edycjach były to rozgrywki klubowe z udziałem zaproszonych klubów z terenu Śląska. Zawody były rozgrywane w kilku kategoriach wiekowych - od minisiatkówki "dwójek", do kadetek.

Od trzeciej edycji turniej rozgrywany jest w formule rodzinnej, tzn. w turnieju występują pary składające się z zawodniczki trenującej w UKS Centrum przy POSiR Pszczyna oraz członek jej rodziny (najczęściej rodzic, ale również brat/siostra, wujek/ciocia, kuzyn/kuzynka, szwagier/przyszły szwagier, a zdarzało się, że nawet... babcia/dziadek).

Obie formuły przyciągały do gry sporo uczestników. Turnieje klubowe (dwudniowe) skupiały blisko 200 uczestników. W zawodach rodzinnych brało udział około 40-50 rodzin, w zależności od edycji.

To co wyróżnia nasz Festiwal Siatkówki to miejsce rozgrywek. Główną areną zmagań od początku i nieprzerwanie jest boisko "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Nie boisko wielofunkcyjne. Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią! Na placu o długości 60 metrów rozwijanych jest pięć pełnowymiarowych boisk do gry w siatkówkę.

Festiwal Siatkówki, który odbywa się w Pszczynie dowodzi na to, że w siatkówkę można zagrać wszędzie. Jeśli chodzi o granie rekreacyjne w "siatkę" można zagrać wszędzie, a żeby stworzyć zespół wystarczą już nawet dwie osoby.

Inspiracją do organizacji Festiwalu Siatkówki na Orliku były siatkarskie Mistrzostwa Świata w Siatkówce w 2014 roku. Chcieliśmy zorganizować zawody, który podkreślałby rangę organizowanego wtedy turnieju w Polsce, w tym także na terenie województwa śląskiego. Później skierowaliśmy go w kierunku naszych zawodniczek. Postanowiliśmy, że turniej w ramach Festiwalu Siatkówki będzie miał charakter rodzinny, żeby stworzyć wspólny piknik. Zawodniczka przyprowadza na boisko kogoś z rodziny. Gramy i udowadniamy, że siatkówka jest fajna, każdy w nią może zagrać, nieważne od możliwości lokalowych, osobowych czy wiekowych.

Archiwum Festiwalu Siatkówki na Orliku
Edycja VI - 2019 rok
Edycja V - 2018 rok
Edycja IV - 2017 rok
Edycja III - 2016 rok
Edycja II - 2015 rok
Edycja I - 2014 rok

Film z V edycji Festiwalu Siatkówki na Orliku
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego