Siatkarki z POSiR-u w półfinale Mistrzostw Śląska!2020-01-23, 08:25

Kadetki 2004 UKS Centrum
Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna awansowały do półfinału Mistrzostw Śląska Kadetek.

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna awansowały do półfinałów Mistrzostw Śląska Kadetek. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki znalazły się w gronie ośmiu najlepszych zespołów na Śląsku!

Pszczynianki awans do półfinału zawdzięczają 2. miejscu, jakie wywalczyły podczas trzydniowego, ćwierćfinałowego turnieju w Wodzisławiu Śląskim. Oprócz drużyny z Pszczyny i gospodyń - Zorzy Wodzisław Śląski, w zmaganiach brały udział: Częstochowianka i CFiK Klima Będzin.

W pierwszym meczu siatkarki UKS Centrum uległy 1:3 Częstochowiance (13:25, 25:16, 20:25, 20:25). Drugim rywalem miał być CFiK Klima Będzin. Na cztery godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania okazało się, że zespół z Będzina nie zbierze składu i wycofuje się z dalszych gier oddające mecze walkowerem.

Decydujące o awansie spotkanie pszczynianki miały więc zagrać z Zorzą Wodzisław Śląski, która po wygranej 3:0 w pierwszym dniu z Będzinem, drugiego dnia przegrała 1:3 z Częstochowianką. Pszczynianki mimo początkowych problemów, w dalszych częściach setów osiągały zdecydowaną przewagę i pewnie zwyciężyły 3:0 (25:21, 25:13, 25:12). Turniej wygrała Częstochowianka, ale awans uzyskały również siatkarki z Pszczyny.

Dzięki awansowi do półfinału UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagra w jednym z dwóch turniejów z udziałem najlepszych drużyn na Śląsku. Gospodarzem pierwszego będzie MKS Dąbrowa Górnicza, zaś drugiego BKS Stal Bielsko-Biała. O przydziale kolejnych trzech drużyn do konkretnego turnieju zadecyduje losowanie. Półfinał Mistrzostw Śląska Kadetek zostanie rozegrany od 3 do 5 lutego.

W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska Kadetek rywalizuje 35 drużyn. Przypomnijmy, że we wcześniejszych etapach UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wygrał swoją grupę w I etapie (siedem wygranych w ośmiu meczach), zaś w 1/8 finału zajął 2. miejsce (dwie wygrane w trzech meczach). Teraz dołożył 2. miejsce w turnieju ćwierćfinałowym.

Kadetki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w sezonie 2019/2020 występują w składzie: Maria Buras, Anna Duda, Paulina Duda, Sonia Kania, Nadia Książkiewicz, Natalia Kwaśny, Justyna Parko, Karolina Pluta, Martyna Rajca, Marta Staszewska, Natalia Szmukier, Maja Trefon, Martyna Witczak, Martyna Witoszek. Trenerka: Agnieszka Szczypka.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego