Podwójne zwycięstwo III LO Pszczyna2017-03-02, 12:53

III LO Pszczyna piłka ręczna 2017 chłopcy

fot. POSiR Pszczyna

Reprezentacja chłopów...
III LO Pszczyna piłka ręczna 2017 dziewczyna

fot. POSiR Pszczyna

...i dziewcząt III LO z Pszczyny zwyciężyły w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej.

Reprezentacje: dziewcząt i chłopców zwyciężyły w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Ręcznej rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnych 2016/2017.

Oba turnieje rozgrywane były w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. W zawodach chłopców rywalizowało sześć drużyn. Już w pierwszej fazie grupowej nieźle zaprezentowali się gracze III LO z Pszczyny. Dwa wysokie zwycięstwa w grupie pszczynianie powtórzyli również w półfinale (12:4 z PZS nr 2) i finale (13:3 z LO im. B. Chrobrego).

Współzawodnictwo Sportowe Szkół Ponadgimnazjalnych
Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Ręcznej Chłopców, hala POSiR w Pszczynie, 28 lutego 2017 roku
Klasyfikacja:
1. III LO Pszczyna, 2. LO im. B. Chrobrego Pszczyna, 3. PZS nr 2 Pszczyna, 4. LO Gilowice, 5-6. ZSO Pawłowice, PZS nr 1 Pszczyna.

Co ciekawe, w dziewcząt nie tylko wygrała reprezentacje tej samej szkoły co wśród chłopców, ale cała ostateczna klasyfikacja dziewcząt okazała się kopią klasyfikacji chłopców! III LO wygrało trzy z czterech meczów, zaś w jednym meczu zanotowało remis. "Licealistki z trójki" o jeden punkt wyprzedziły reprezentację LO im/ Chrobrego.

Współzawodnictwo Sportowe Szkół Ponadgimnazjalnych
Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt, hala POSiR w Pszczynie, 2 marca 2017 roku
Klasyfikacja:
1. III LO Pszczyna, 2. LO im. B. Chrobrego Pszczyna, 3. PZS nr 2 Pszczyna, 4. LO Gilowice, 5. ZSO Pawłowice.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego