Piłkarze z Poligonu górą nad Dokawą2019-07-16, 12:29

Zdunek

fot. Paweł Przybyła

Janusz Zdunek (w środku) był w niedzielę zabójczo skuteczny

Ekipa OKS-u Poligon wygrała 3. Turniej Piłki Nożnej Plażowej nad Dokawą, który ze względu na niesprzyjającą aurę, trzeba było przełożyć na niedzielę.

W tym roku nad Dokawą karty rozdawała głównie... pogoda. Z powodu ulewy i zalania boisk, początkowo planowany na sobotę turniej, trzeba było przełożyć na niedzielę. Z tego też powodu, stawka z 12 zespołów zmniejszyła się do 7.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których po dwie awansowały do półfinałów. I tak najlepsi w grupie A, piłkarze Ełki Team, w półfinale stanęli w szranki z drugą drużyną grupy B - Ratownikami z Ziemowita. Zwycięzcy grupy B, czyli Profi M Tec, w 1/2 finału zagrali natomiast z OKS-em Poligon.
Ełka czuła się tego dnia bardzo mocna. W półfinale wygrali z Ratownikami wysoko, 5:1. Profi M Tec, z zabójczo skutecznym Januszem Zdunkiem, musiał w półfinale uznać wyższość OKS-u Poligon.

Trzeba przyznać, że finał 3 Turnieju nad Dokawą, był jednym z najlepszych meczów, które obserwowaliśmy ostatnio na naszych turniejach. W regulaminowym czasie gry padł remis 5:5, a drużyna Ełki wróciła do gry mimo, że przegrywała już z OKS-em Polgion 0:3. W karnych, lepsi okazali się młodzi piłkarze z Poligonu, a ostatniego karnego na bramkę zamienił Bartek Pisarek, zapewniając swoim kolegom zwycięski puchar.

Warto dodać, że tego dnia pobiliśmy rekord przebitych piłek podczas jednego turnieju. Do naszej gabloty powędrują aż 3 zniszczone futbolówki!


fot. Paweł Przybyła


3 Turniej Piłki Nożnej Plażowej nad Dokawą, 14 lipca 2019
Klasyfikacja generalna: 1. OKS Poligon, 2. Ełka Team, 3. Profi M Tec Pszczyna , 4. Ratownicy z Ziemowita , 5. Wudżitsu , 6. Ośrodek nad Dokawą, 7. Pod Jesionami
Najlepszy bramkarz - Michał Mendrok
Najlepszy strzelec - Janusz Zdunek
Najlepszy zawodnik - Michał Prusek

Wielkie podziękowania dla ekipy Ośrodka nad Dokawą, na czele z Arkadiuszem Nogą oraz Grzegorzem Rygułą. Bez waszej pomocy i zaangażowania, nie byłoby tego turnieju!
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia