Pszczyna na mapie europejskiego tour'u2017-07-28, 21:16

Grupa uczniów i studentów z Anglii zagrała towarzysko z reprezentantami UKS Plesbad Pszczyna. Badmintonowe mecze zostały rozegrane w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Grupa uczniów i studentów z Anglii każdego roku wybiera się na "objazdowe wakacje". Zwiedzają Europę, a przy okazji grają z miejscowymi w badmintona. W tym roku tour po Europie obejmował takie kraje jak: Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Rumunia, Węgry, Słowacja oraz Polska. W naszym kraju Anglicy spędzili dwa dni. Zatrzymali się w Krakowie, a jedno z popołudni spędzili w Pszczynie. Ze względu na mocno napięty harmonogram wizyta w naszym mieście ograniczyła się do spaceru po rynku i parku wokół zamku, a także obiedzie w jednej z restauracji. Potem przyszedł czas na rywalizację w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji z przedstawicielami UKS Plesbad Pszczyna. W barwach klubu z Pszczyny zaprezentowało się całe klubowe środowisko, zarówno młodzież jak i dorośli z trenerem Damianem Pławeckim na czele. Grupa z Wysp Brytyjskich składała się z kolei z zawodników trzech badmintonowych klubów: Hammersknott, Phoenix i Oxfordshire. Tym razem wyniki tych spotkań były sprawą drugoplanową. Wyspiarze chwalili sobie polskie jedzenie i dobrą atmosferę panującą w trakcie spotkania w Pszczynie. Przyjazd Anglików do Pszczyny doszedł do skutku poprzez trenerkę z Suchedniowa, która skojarzyło ze sobą obie strony.

Zdjecie nr 1: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 2: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 3: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 4: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 5: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 6: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 7: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 8: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 9: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 10: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u Zdjecie nr 11: Pszczyna na mapie europejskiego tour'u
fot. POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego