"Stalówki" zwyciężają w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki2018-09-03, 21:52

Dwa dni rozgrywek. 12 uczestniczących drużyn z trzech krajów. 36 rozegranych spotkań. I jak zawsze, tylko jeden zwycięzca. BKS Stal Bielsko-Biała zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Kadetek o Puchar Starosty Pszczyńskiego.

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rywalizowały zespoły z Polski (ze Śląska i Małopolski), a także z Niemiec - zaprzyjaźnionego z powiatem pszczyńskim powiatu Anhalt-Bitterfeld - VC Bitterfeld-Wolfen oraz Czech - VK Beskydy Frydlant nad Ostrawicą. Całą stawka została podzielona na trzy grupy po cztery zespoły. W pierwszym etapie rywalizacja toczyła się o podział zespołów na te, które będą walczyć w najlepszej "szóstce" i te, które będą rywalizować o miejsca 7-12.

Pierwszą część rywalizacji znakomicie zakończyły siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Po wygranej 2:0 nad Sandecją Nowy Sącz i Beskydami Frydlant oraz remisie 1:1 z BKS-em 2003 (w I i II rundzie grupowej mecze składały się z dwóch setów) pszczynianki zajęły 1. miejsce w grupie. Druga część turnieju nie była jednak tak udana. Nasz zespół przegrał 0:2 z Setbolem Oświęcim i Kęczaninem Kęty i pozostała już tylko w walka o 5. miejsce w turnieju z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Bialanki okazały się jednak lepsze, a nasze dziewczyny zajęły ostatecznie 6. miejsce.

W turnieju zwyciężył z kolei starszy zespół BKS-u. Podopieczne trenera Romana Gila wygrały 2:0 z Setbolem Oświęcim. Trzecie miejsce na podium zajęła Solna Wieliczka.

Organizatorami turnieju byli: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Zawody zostały zorganizowane we współpracy z Powiatem Pszczyńskim i Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Pszczynie.

Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kadetek o Puchar Starosty Pszczyńskiego, 1-2 września 2018 roku
Klasyfikacja:
1. BKS Stal Bielsko-Biała 2002, 2. UKS Setbol Oświęcim, 3. WTS Solna Wieliczka, 4. UMKS Kęczanin Kęty, 5. BKS Stal Bielsko-Biała 2003, 6. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, 7. VC Bitterfeld-Wolfen 2002, 8. VK Beskydy Frydlant nad Ostrawicą, 9. MUKS Sari Żory, 10. UKS COS Olimp Szczyrk, 11. STS Sandecja Nowy Sącz, 12. VC Bitterfeld-Wolfen 2004.

NAGRODY INDYWIDUALNE
Najlepsza libero:
Wiktoria Tyrańska (WTS Solna Wieliczka)
Najlepsza rozgrywająca: Julia Drabczyk (UKS Setbol Oświęcim)
Najlepsza środkowa: Marta Soboń (BKS Stal Bielsko-Biała 2002)
Najlepsza atakująca: Wiktoria Frosik (UKS Setbol Oświęcim)
MVP: Ewa Kostera (BKS Stal Bielsko-Biała 2002).


fot. POSiR Pszczyna, POSiR
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia