Kadetki i młodziczki w połowie sezonu2019-01-04, 21:47

UKS Centrum kadetki 2018
Kadetki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.
UKS Centrum młodziczki 2018
Młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Za siatkarkami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna półmetek rozgrywek o mistrzostwo Śląska w kategorii kadetek i młodziczek. Jak radzą sobie tej rywalizacji?

Zespół kadetek prowadzony jest przez trenerkę Joannę Wrzeszcz i oparty na uczennicach klasy "siatkarskiej" oddziału gimnazjalnego SP 1 w Pszczynie, który uzupełniają także młodziczki. W I etapie mistrzostw Śląska rywalami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna były: dwie drużyny MKS-u Bielsko-Biała, TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec oraz Siły Ustroń.

Po dwóch porażkach na początku sezonu, potem przyszła seria trzech wygranych, w tym z bardzo silną ekipą z Żywca. Jak się później okazało, dla faworyta naszej grupy była to jedyna porażka w tym etapie. Pozostałe składy walczyły o 2. miejsce w grupie, które daje przepustkę do rywalizacji w ćwierćfinale mistrzostw Śląska. Decydujący dla losów dalszej rywalizacji siatkarek z POSiR-u okazał się domowy mecz z Siłą Ustroń. Pierwsze dwa sety padły łupem pszczynianek, ale pod koniec drugiej partii kontuzji doznała Karolina Szyszka, kapitan i lider zespołu. To na tyle podłamało podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz, że mecz zakończył się... porażką 2:3. Ostatecznie pszczynianki zakończyły I etap na 4. miejscu. Bilans naszych dziewczyn do cztery zwycięstwa i tyle samo porażek. W II etapie pszczynianki będą walczyć o dalsze miejsca w klasyfikacji.

Dwa i pół etapu rozegrały z kolei młodziczki. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki występują obecnie w II lidze (przedział miejsc 9-18). Również i ten zespół dopadł pech. W ostatnim dniu listopada kontuzji doznała Martyna Witczak, która mimo że jest zawodniczką młodszą, należy do najważniejszych postaci ekipy młodziczek.

W pierwszej części sezonu (tzw. o rozstawienie) UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wygrał pięć z siedmiu meczów. W drugim etapie (już po podziale na ligi, UKS Centrum trafił do II ligi) cztery spośród ośmiu meczów zakończyły się wygraną. Taki wynik dał przepustkę do dalszych gier na tym poziomie w trzeciej części. Obecnie dziewczyny nie mają dobrej passy. Rok zakończyły jedną wygraną w czterech meczach. Przed nami jeszcze jednak cztery mecze, w której podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki powalczą o utrzymanie na tym poziomie. W czwartym etapie zespoły będą walczyć o pozycje w końcowej klasyfikacji, dlatego styczniowe mecze będą dla siatkarek z POSiR-u bardzo ważne.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia