Cztery finały rejonowe2015-04-17, 21:43

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrane zostały finały rejonowe współzawodnictwa szkolnego w piłce ręcznej. Rywalizowali uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum.

We wszystkich meczach na przeciw siebie stanęły najlepsze zespoły powiatów: pszczyńskiego i cieszyńskiego. Stan rywalizacji wyniósł 3:1 dla reprezentantów tego drugiego powiatu.

Na początek zmierzyły się uczennice szkół podstawowych. Powiat pszczyński reprezentował SP 6 Czarków, który jednak uległ 5:10 reprezentacji SP Pogwizdów. Później grały gimnazjalistki, ale i w tym przypadku nasze nie dały rady przyjezdnym - Gimnazjum z Górek Wielkich wygrało 23:16 z Gimnazjum nr 2 z Pszczyny.

Co nie udało się dziewczętom z PG 2, udało się ich kolegom. Gimnazjliści PG 2 wygrali 14:11 z Gimnazjum nr 1 z Ustronia, dzięki czemu awansowali do półfinału wojewódzkiego.

Swoich starszych kolegów pomścili uczniowie SP 1 z Ustronia w finale chłopców z "podstawówek". Młodzi szczypiorniści spod Czantorii wygrali 15:8 z SP 1 Pawłowice.

Finał rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego współzawodnictwa sportowego w piłce ręcznej, hala POSiR w Pszczynie, 15 kwietnia 2015 roku
Szkoły podstawowe - dziewczęta

SP 6 Czarków - SP Pogwizdów 5:10

Szkoły podstawowe - chłopcy
SP 1 Pawłowice - SP 1 Ustroń 8:15

Gimnazjum - dziewczęta
PG 2 Pszczyna - Gimnazjum Górki Wielkie 16:23

Gimnazjum - chłopcy
PG 2 Pszczyna - Gimnazjum nr 1 Ustroń.

Zdjecie nr 1: Cztery finały rejonowe Zdjecie nr 2: Cztery finały rejonowe Zdjecie nr 3: Cztery finały rejonowe Zdjecie nr 4: Cztery finały rejonowe
fot. POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego