Grali siatkarze, szczypiorniści i szczypiornistki2016-04-01, 10:02

PG 4 Pszczyna

fot. Jarosław Płachno

Reprezentacja PG 4 Pszczyna wygrała w hali POSiR w Pszczynie mistrzostwa powiatu pszczyńskiego w siatkówce chłopców.

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrane zostały kolejne zawody w ramach szkolnego współzawodnictwa sportowego.

Do rywalizacji na szczeblu powiatu pszczyńskiego przystąpili siatkarze z gimnazjów. W zawodach zagrało pięć drużyn, które reprezentowały gminy powiatu pszczyńskiego. Turniej, który rozgrywany był systemem "każdy z każdym" (mecz do dwóch wygranych setów) zakończył się zwycięstwem reprezentacji Publicznego Gimnazjum nr 4 z Pszczyny. Zespół, którym dowodził Jarosław Płachno wygrał wszystkie cztery spotkania bez starty seta. Dzięki tej wygranej zespół uzyskał prawo gry na szczeblu rejonowym. Na tym etapie "Czwórka" ponownie poradziła sobie bardzo dobrze. Ograła mistrza powiatu cieszyńskiego i awansowała do półfinału wojewódzkiego.

Współzawodnictwo sportowe szkół gimnazjalnych
Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Siatkówce Chłopców
Hala POSiR w Pszczynie, 23 marca 216 roku
Klasyfikacja:
1. PG 4 Pszczyna, 2. Gimnazjum Suszec, 3 Gimnazjum nr 1 Pawłowice, 4. Gimnazjum Miedźna, 5. Gimnazjum Goczałkowice-Zdrój.

W hali POSiR w Pszczynie rozegrane zostały również mecze finałowe na szczeblu rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W składającej się z trzech części rywalizacji przedstawiciele powiatu pszczyńskiego okazali się słabsi i na tym etapie zakończyli swój udział we współzawodnictwie. Reprezentanci powiatu cieszyńskiego wygrali we wszystkich trzech spotkaniach: gimnazjalistek, gimnazjalistów i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Najbliżej awansu do półfinału wojewódzkiego byli gimnazjaliści z PG 2 Pszczyna. Przedstawiciele powiatu pszczyńskiego przegrali dopiero po dogrywce z wiślańskim Gimnazjum nr 1.

Współzawodnictwo sportowe szkół gimnazjalnych
Hala POSiR w Pszczynie, 30 marca 216 roku
Finał Rejonu Pszczyńsko-Cieszyńskiego w Piłce Ręcznej Chłopców

Publiczne Gimnazjum nr 2 Pszczyna - Gimnazjum nr 1 Wisła 25:31 po dogrywce (23:23)
Finał Rejonu Pszczyńsko-Cieszyńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt
Gimnazjum nr 1 Pawłowice - Gimnazjum Górki Wielkie 8:27.

Współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych
Hala POSiR w Pszczynie, 30 marca 216 roku
Finał Rejonu Pszczyńsko-Cieszyńskiego w Piłce Ręcznej Chłopców

III LO Pszczyna - LO Wisła 13:28.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego