Na podium w półfinale2016-04-30, 21:07

PG 4 Pszczyna siatkówka

Reprezentacja chłopców PG 4 Pszczyna zajęła 3. miejsce w półfinale wojewódzkim w siatkówce.

Duży sukces odniosła reprezentacja chłopców PG 4 Pszczyna w siatkówce. Zespół, który prowadził Jarosław Płachno zajął 3. miejsce w półfinale wojewódzkim współzawodnictwa sportowego szkół gimnazjalnych w siatkówce!

Po wygraniu etapu miejskiego, powiatowego i rejonowego, pszczynianie byli gospodarzem półfinału wojewódzkiego. Turniej z udziałem czterech drużyn odbył się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Uczestniczyło w nim cztery zespoły. Oprócz gospodarzy również: Zespół Szkół Sportowych Gimnazjum nr 1 Siemianowice Śląskie, Gimnazjum im. Karola Miarki Chełm Śląski i Gimnazjum nr 4 im. gen. Jerzego Ziętka Katowice. W meczu półfinałowym pszczynianie trafili na ekipę z Chełmu Śląskiego. W pierwszym secie ekipa Jarosława Płachny miała piłkę setową, ale nie udało się jej wykorzystać i na przewagi wygrali chełmianie. Również drugi mecz padł łupem przyjezdnych, więc pszczynianom pozostał mecz o 3. miejsce (0:2, w setach: 25:27, 20:25). W nim PG 4 wygrało 2:0 925:18, 25:19) z rywalami z Siemianowic! Turniej wygrali katowiczanie, którzy zwyciężyli 2:0 Gimnazjum nr 1 Chełm (w półfinale G4 Katowice wygrało 2:1 z G1 Siemianowice).

Gratulujemy sukcesu zawodnikom PG 4 Pszczyna oraz trenerowi Jarosławowi Płachnie!!!

Współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych
Półfinał wojewódzki w siatkówce chłopców

hala POSiR w Pszczynie, 29 kwietnia 2016 roku

Klasyfikacja: 1. Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Ziętka Katowice, 2. Gimnazjum nr 1 im Karola Miarki Chełm Śląski, 3. Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Józefa Pukowca Pszczyna, 4. Zespół Szkół Sportowych Gimnazjum nr 1 Siemianowice Śląskie.

Reprezentacja PG 4 Pszczyna zagrała w składzie: Jacek Majewski, Kamil Głombek, Tomasz Klepek, Paweł Dyrda, Ernest Jacek, Robert Piech, Tomasz Pitlok, Grzegorz Furczyk, Maciej Koczar, Jacek Czernecki, Maciej Czernecki. Trenerem zespołu jest Jarosław Płachno.