Dublet licealistów z Cieszyna2011-03-09, 22:11

W dniu dzisiejszym (Środa) hala POSiR gościła siatkarskie reprezentacje mistrzów powiatu pszczyńskiego i cieszyńskiego, które rozegrały między sobą mecze w ramach współzawodnictwa rejonowego

W pierwszym meczu na parkiecie zobaczyliśmy siatkarki z I LO im.B.Chrobrego w Pszczynie i II LO im.M.Kopernika z Cieszyna. Mecz był jednostronnym widowiskiem i zakończył się po niespełna 30 minutach. Gładkie zwycięstwo 2:0 w setach zapewniło cieszyniankom występ w półfinale wojewódzkim.

W drugim spotkaniu emocji było nieco więcej. Siatkarze z ZSO Pawłowice bez respektu dla przeciwnika rozpoczęli z animuszem a co najważniejsze z dużą skutecznością. Niestety ten stan nie trwał zbyt długo. Siatkarze z Cieszyna wreszcie zaczęli grać skuteczniej i po chwili prowadzili, utrzymując 2-3 pkt. przewagę do końca pierwszego seta. Początek drugiej partii to...szok dla graczy z Pawłowic, którzy nie potrafili odebrać zagrywki ani skutecznie wykończyć akcji gdy posiadali już piłkę. Po kilku minutach na tablicy było 10:0 dla licealistów z Cieszyna. Set w którym po cichu liczyliśmy na zwycięstwo pawłowiczan zakończył się po niespełna 15 minutach. Warto dodać, że uczniowie i uczennice z Cieszyna to zawodnicy klubowi, którzy trenują kilka razy w tygodniu i dodatkowo rozgrywają mecze mistrzowskie w czasie weekendów. Poniżej wyniki spotkań, które sędziował pan Tadeusz Berger.