Ruszamy z Ligą Siatkówki w nowym wydaniu!2010-10-21, 10:52

Ruszamy z Ligą Siatkówki w nowym wydaniu!

24 października będziemy świadkami pierwszego starcia nowego sezonu w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Start w rozgrywkach, które będą rozgrywane zupełnie innym systemem niż dotychczas, potwierdziło sześć zgłoszonych zespołów.

W rozgrywkach organizowanych wspólnie przez POSiR Pszczyna i GOSiR Goczałkowice-Zdrój zagra sześć drużyn: KM&BM (mistrz LS 2010), Sokół, (wicemistrz LS 2010), Rower Błażeja (brązowy medalista LS 2010), Davex (5. miejsce w LS 2010) oraz dwóch beniaminków: Black Out Pszczyna i Elgór+Hansen Chorzów. - Mimo mniejszej ilości chętnych drużyn niż w poprzednich edycjach nie chcieliśmy rezygnować z organizowania Ligi Siatkówki. Postanowiliśmy jednak zmienić system gry, żeby dla uczestników rywalizacja była ciekawa - tłumaczy Maciej Stieber, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

W nowym sezonie rozgrywki składać będą się z sześciu odrębnych turniejów. Przed każdym turniejem zespoły zostaną rozlosowane do dwóch grup po trzy ekipy. W grupach mecze będą trwały dwa sety bez względu na wynik spotkania. Po zakończeniu zmagań grupowych zostaną rozegrane mecze o miejsca. Najlepsi z grupy zagrają o 1. miejsce w całym turnieju, zespoły z drugich miejsc - o 3, zaś z trzecich - o 5. Mecze o miejsca końcowe każdego z turniejów będą rozgrywane do dwóch zwycięskich setów. Rywalizacja w meczach grupowych oraz o 5. i 3. miejsce toczyć się będzie na boiskach bocznych, zaś mecz finałowy na boisku głównym.

Po każdym rozegranym turnieju zespoły otrzymają punkty proporcjonalnie do zajętego miejsca. Zwycięzca turnieju otrzyma 8 punktów, 2. - 6, 3. - 4, 4. - 3, 5. - 2, 6. - 1. Szósty, finałowy turniej będzie premiowany podwójnie. Zwycięzca otrzyma 16 punktów, 2. - 12, 3. - 8, 4. - 6, 5. - 4, 6. - 2. Suma punktów ze wszystkich turniejów wyłoni nam klasyfikację generalną, dzięki której poznamy mistrza, wicemistrza, brązowego medalistę LS 2011.

Drużyny będą również karane punktami ujemnymi. Za każdy nierozegrany mecz przyznany będzie rywalom walkower 0:2 (0:25, 0:25), a dodatkowo zespół zostanie ukarany ujemnym punktem (z całego cyklu)!

Po każdym turnieju odbędzie się losowanie następnego, przy czym dwa pierwsze zespoły w klasyfikacji generalnej będą rozstawione w rozgrywkach grupowych następnego turnieju.

Pierwsza seria spotkań odbędzie się 24 października. Mecze rozpoczną się o godzinie 14.30. Losowanie grup o godzinie 14.15. Prosimy o obecność o tej porze przynajmniej jednego z przedstawicieli drużyn.

Krótki wyciąg z regulaminu:
1. O kolejności w grupie decyduje:
a. Większa ilość punktów (za zwycięstwo 2:0 zespół otrzymuje dwa punkty, za remis 1:1 - 1, za porażkę 0:2 - 0)
b. Różnica "małych" punktów
c. Większa ilość zdobytych punktów
d. Wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej
2. O kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje:
a. Ilość punktów zdobytych w całym cyklu
b. Wyższe miejsce w ostatnim rozegranym turnieju
3. Turnieje rozgrywane są raz w miesiącu w hali POSiR w Pszczynie i "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdróju według harmonogramu.
4. Do rozgrywek można zgłosić maksymalnie 16 zawodników. Ostateczna lista musi zostać przekazana najpóźniej do rozpoczęcia drugiego turnieju. Zawodnicy, którzy zagrali w pierwszym turnieju będą traktowani jako uprawnieni do dalszej części LS. Nie będzie więc możliwości ich wykreślenia z listy!
5. Wpisowe do LS wynosi 450 zł płatne nie później niż do 8 listopada. Przed rozpoczęciem pierwszego turnieju wymagane jest wpłacenie zaliczki w wysokości 100zł.
6. Zespoły muszą posiadać jednolite koszulki z widocznymi numerami (z przodu jak i tyłu)!
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego