LS: Beniaminek pierwszym liderem2010-10-25, 12:22

LS: Beniaminek pierwszym liderem

Elgór+Hansen Chorzów zwyciężył w pierwszym turnieju Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Sześć zespołów rozpoczęło w hali POSiR rozgrywki o mistrzostwo zreformowanej Ligi Siatkówki.

Nowa formuła rozgrywek Ligi Siatkówki była wielką niewiadomą dla wszystkich, ale z drugiej strony powodowało, że mimo sześciu drużyn uczestniczących w rozgrywkach, przyjęte rozwiązania okazały się ciekawe dla uczestników.

Mimo że rywalizacja w grupach i o miejsca: 3. i 5. odbywają się na bocznych boiskach, to i tak nie zabrakło ciekawych meczów. Mistrz z poprzedniego spotkania KM&BM stoczył ciekawy bój z beniaminkiem - zespołem Elgór+Hansen. Pszczynianie przystąpili do gry w pięcioosbowym składzie, a mimo to nie sprzedawali tanio skóry. Ostatecznie przegrali 0:2, ale wyniki obu setów (24:26, 23:25) świadczą, że walką była wyrównana. W grupie z chorzowianami i pszczynianami grali również licealiści z Chrobrego. Uczniowie pszczyńskiej szkoły większych szans z silniejszymi i bardziej doświadczonymi zespołami nie mieli, ale zawodnicy tej drużyny nie przejmują się porażkami. Zdają sobie sprawę z tego, że doświadczenie zdobyte w LS ma zaprocentować w rozgrywkach szkolnych.
Druga grupa zaczęła się od pewnej wygranej 2:0 Roweru Błażeja z Davexem. Zespół Dawida Ochmana w następnym spotkaniu rywalizował z zawsze silnym Sokołem. Pierwszy set pewnie wygrała ekipa Macieja Jaworskiego. Także w drugim zanosiło się na powtórkę. Tym bardziej, że Sokół prowadził już 24:21. A jednak. Ambitnie walczący Davex potrafił obrócić losy tej części meczu i wygrać 26:24, doprowadzając tym samym do remisu. To mocno skomplikowało sprawę awansu do finału Sokoła. Rower Błażeja musiał wygrać tylko jeden set z Sokołem, żeby zagrać w finale z zespołem Rafała Krasińskiego. Tak się też stało. Drużyna Błażeja Janego wygrała pierwszego seta. Drugi trafił na konto Sokoła, który dał im przepustkę do gry w meczu o 3. miejsce.
Tam czekał na nich odwieczny rywal - KM&BM, którzy w dalszym ciągu grali pięcioma zawodnikami. Wydawało się, że zespół Macieja Jaworskiego to wykorzysta, choć po dwóch setach było 1:1. W tie-break?u Sokół prowadził już 5:1, ale drużyna Jacka Kusia (choć nieobecnego na pierwszej serii) zaczęła odrabiać starty i wyszła nawet na prowadzenie 13:7. Kiedy wydawało się, że wszystko już pewne, Sokół zdobył cztery oczka, ale kolejne dwie akcje należały do KM&BM, które wygrało 15:11, a cały mecz 2:1. W równolegle rozgrywanym meczu o 5.miejsce Davex pewnie pokonał 2:0 LO Chrobry.
Finał rozgrywany był na głównym boisku. Mecz był bardzo wyrównany, ale pierwszy set wygrał 25:23 Elgów+Hansen. Walka "punkt za punkt" toczyła się także w drugiej odsłonie. Dopiero przy stanie 19:19, dwa oczka z rzędu zdobył Rower i to okazało się kluczem do zwycięstwa w tej części gry. Początek tie-break?u należał do pszczynian. Prowadzili 3:0, potem 5:2, a zmiana stron następowała przy stanie 8:6 dla Roweru. Przyjezdni odrobili starty, ale to zespół Błażeja Janego znów odskoczyła na dwa punkty (13:11). Po przełamaniu Elgóru, pszczynianie popełnili jednak trzy błędy (przyjęcia zagrywki, atak w siatkę i nieporozumienie przy przyjęciu zagrywki) i przegrali 13:15, a w całym meczu 1:2

Więcej zdjęć już wkrótce!
I turniej Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice, hala POSiR, 24.10.2010
Grupa A:
Elgór+Hansen - KM&BM 2:0 (26:24, 25:23), Elgór+Hansen - LO Chrobry 2:0 (25:11, 25:14), KM&BM - LO Chrorbry 2:0 (25:15, 25:10). Grupa B: Davex - Rower Błażeja (0:2 (15:25, 20:25), Davex - Sokół 1:1 (18:25, 26:24), Rower Błażeja - Sokół 1:1 (25:18, 16:25).
O 5. miejsce: LO Chrobry - Davex 0:2 (14:25, 16:25). O 3. miejsce: KM&BM - Sokół 2:1 (21:25, 25:12, 15:11).
FINAŁ: Elgór+Hansen - Rower Błażeja 2:1 (25:23, 22:25, 15:13).
Klasyfikacja I turnieju: 1. Elgór+Hansen, 2. Rower Błażeja, 3. KM&BM, 4. Sokół, 5. Davex, 6. LO Chrobry.
Klasyfikacja generalna: 1. Elgór+Hansen (8 punktów), 2. Rower Błażeja (6), 3. KM&BM (4), 4. Sokół (3), 5. Davex (2), 6. LO Chrobry (1).
II turniej Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice odbędzie się 20 listopada w hali POSiR (początek o godzinie 14.00). Zespoły zagrają w grupach w następującym składzie - grupa A: Rowej Błażeja, LO Chrobry, Sokół; grupa B: Davex, KM&BM, Elgór+Hansen. Harmonogram gier podany zostanie wkrótce.

Zdjecie nr 1: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 2: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 3: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 4: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 5: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 6: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 7: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 8: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 9: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 10: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 11: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 12: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 13: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 14: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 15: LS: Beniaminek pierwszym liderem Zdjecie nr 16: LS: Beniaminek pierwszym liderem