Siatkarki grają w środę i sobotę2010-12-07, 23:06

Siatkarki grają w środę i sobotę

Prawdziwa uczta czeka kibiców siatkówki w najbliższym czasie. W ciągu czterech dni siatkarki PLKS-u Pszczyna zagrają w hali POSiR dwa spotkania o stawkę. Najpierw w środę (8.XII) pszczynianki zmierzą się z Eliteskami Skawą AZS UEK Kraków, potem w sobotę (11.XII) rywalizować będą z Piecobiogazem Murowana Goślina

Siatkarki z Pszczyny dobrze radzą sobie w tym sezonie zarówno w lidze jak i rozgrywkach pucharowych. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Spartą Warszawa, PLKS awansował na 4. miejsce w tabeli I ligi! W sobotę zmierzy się z silnym beniaminkiem z Murowanej Gośliny. Będzie to także inauguracja spotkań rewanżowych rundy zasadniczej. W pierwszym meczu rozgrywanym w Murowanej Goślinie, beniaminek I ligi wygrał 3:0 z podopiecznymi trenera Jarosława Bodysa.

Zespół z Wielkopolski przed sezonem głośno mówił o swoich aspiracjach, które sięgały awansu do PlusLigi Kobiet. W osiągnięciu tego celu mają pomóc znane z występów z PLK m.in.: Katarzyna Walawender, Beata Strządała, Paulina Chojnacka oraz trener Jacek Skrok. Atutem PLKS-u będzie na pewno hala, w której pszczynianki nie zwykły przegrywać oraz fakt, że w tym sezonie nasz zespół wygrał już z wiceliderem I ligi (Silesia Volley Mysłowice/Chorzów). Po 11-stu kolejkach Piecobiogaz jest właśnie na 2. miejscu w tabeli.

Wcześniej PLKS rozegra rewanżowy mecz V rundy Pucharu Polski ze AZS-em Kraków. Dwa tygodnie temu pod Wawelem wygrały 3:1 podopieczne trenera Tomasza Klocka. Zwycięstwo 3:0 lub 3:1 (z przewagą małych punktów powyżej pięciu) da awans do kolejnej rundy naszej drużynie. Wszyscy w to wierzymy, tym bardziej, że od kolejnego etapu do gry przystępują zespoły PlusLigi Kobiet. Żeby tak się stało wypełnijmy szczelnie halę POSiR w środę i także w sobotę i głośnym dopingiem wspomóżmy siatkarki z Pszczyny.

V runda Pucharu Polski, środa (8.XII), godz. 18.00
PLKS Pszczyna - Eliteski Skawa AZS UEK Kraków

12. kolejka o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet, sobota (11.XII), godz. 18.00
PLKS - KS Piecobiogaz Murowana Goślina
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego