LS: Beniaminek znów liderem2011-01-14, 17:10

Zwycięstwem zespołu Elgór+Hansen zakończył się czwarty turniej w ramach Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Niemiły prezent sprawili siatkarze LO Chrobry, którzy nie zebrali składu na goczałkowickie zmagania.

"Licealiści" pojawili się tylko w trzyosobowym składzie i szybko zrezygnowali z gry. Oddane walkowerem spotkania okazały się brzemienne w skutkach dla zespołu z Pszczyny. Zgodnie z regulaminem za każde oddane walkowerem spotkanie zespół karany jest jednym ujemnym punktem. Jako, że "Chrobry" miał do rozegrania trzy mecze, musiał odjąć ze swojego dorobku trzy oczka, czyli tyle ile drużyna wywalczyła w trzech wcześniejszych turniejach.
Z powodu nieobecności pszczyńskiej szóstki najbardziej ucierpieli siatkarze: Davexu i Elgóru, z którymi mieli rywalizować w grupie oraz Sokoła, z którym przyszłoby im rywalizować o 5. miejsce w rozgrywkach.
Czwarty turniej zapowiadał się ekscytująco głównie przez skład grupy A. Tutaj zmierzyć się mieli: KM&BM, Rower Błażeja i Sokół. W pierwszym meczu grał Sokół z "Rowerzystami", którzy przez cały turniej grali w pięcioosobowym składzie. Inaugurujący spotkanie set zakończył się zwycięstwem zespołu Macieja Jaworskiego. Doświadczony kapitan raz po raz mobilizował swoich kolegów, więc zdawało się, że zespół - mimo braku kilku podstawowych zawodników - będzie walczył o finał. Tymczasem w drugim secie więcej do powiedzenia miała ekipa Błażeja Janego, która prowadziła 5:1, a potem 11:6. Sokół odrobił starty (13:13), ale za chwile znów dwupunktową przewagę uzyskał Rower. Końcówka to znów gra punkt za punkt, a wynik ciągle oscylował wokół remisu. W końcu na przewagi wygrali "Rowerzyści" i ich mecz zakończył się remisem 1:1.
To mocno skomplikowało sytuację Sokoła, tym bardziej, że w swoim drugim meczu ulegli KM&BM 0:2. Przepustką Sokoła do meczu o 3. miejsce byłaby porażka 0:2 Roweru Błażeja z KM&BM. Czar prysł już po pierwszym secie, który ekipa Błażeja Janego wygrała na przewagi. To nie był jednak koniec, bo grając jednym zawodnikiem mniej niż przeciwnik, Rower wygrał również w drugim secie do 15, co dało awans do finału!
Liderzy klasyfikacji po trzech turniejach musieli więc zadowolić się grą w meczu o 3. miejsce, gdzie wygrali 2:0 z Davexem.. Łatwo jednak nie było, szczególnie w drugim secie. Zespół Dawida Ochmana rozpoczął go od prowadzenia 5:0, 9:4. Potem wygrywał nawet 18:12, by za chwilę stracić pięć oczek z rzędu (18:17), aż ulec ostatecznie 21:25.
Finał należał do beniaminka z Chorzowa. W pierwszym secie zespół, akurat nieobecnego, Rafała Krasińskiego utrzymywał kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrał 25:19. W drugiej "Rowerzyści" prowadzili początkowo 10:6, ale później do głosu doszedł Elgór, dzięki temu wygrał 25:22, a cały mecz 2:0.
Wygrana Elgóru w czwartym turnieju spowodowała, że chorzowianie awansowali na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Co prawda, beniaminek ma tyle samo punktów (24), co KM&BM, ale wyższe miejsce zajęte w ostatnim rozegranym turnieju okazało się przepustką do pierwszej lokaty.
Wyniki IV Turnieju Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 8.01.2011
Grupa A: Sokół - Rower Błażeja 1:1 (25;22, 27:29), Sokół - KM&BM 0:2 (18:25, 17:25), Rower Błażeja - KM&BM 2:0 (26:24, 25:15). Grupa B: Davex - Elgór+Hansen 0:2 (23:25, 12:25), Davex - LO Chrobry 2:0 (25:0, 25:0) wo, Elgór+Hansen - LO Chrobry 2:0 (25:0, 25:0) wo.
O 5. miejsce: Sokół - LO Chrobry 2:0 (25:0, 25:0) wo
O 3. miejsce: KM&BM - Davex 2:0 (25:18, 25:21)
FINAŁ: Rower Błażeja - Elgór+Hansen 0:2 (19:25, 22:25).
6. LO Chrobry - 0 (1+1+1-3).
Piąty turniej zostanie rozegrany 19 lutego (początek godzina 16.00) w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. W grupie A rywalizować będą: Davex, KM&BM i Rower Błażeja, w grupie B spotkają się: Elgór+Hansen, LO Chrobry oraz Sokół. Szczegółowy harmonogram gier podany jest w dziale "pliki do pobrania" poniżej.