O Mistrzostwo Śląska2014-10-02, 15:05

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zostały rozegrane Mistrzostwa Śląska Juniorów i Młodzików w Badmintonie. Przy okazji rozegrano również turniej żaków.

We wszystkich kategoriach swoich reprezentantów do boju wystawił UKS Plesbad Pszczyna. Spośród młodzików złote medale Mistrzostw Śląska zdobyli pszczynianie: Wojciech Brudek i Tomasz Klepek (dedel chłopców). w kategorii juniorów złote medale we wszystkich grach zdobyli właśnie zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna: Kornelia Marczak (singiel dziewcząt), Filip Stępniak (singiel chłopców), Patrycja Jonderko i Kornelia Marczak (debel dziewcząt), Filip Stępniak i Patrycja Jonderko (mikst)


Mistrzostwa Śląska w Badmintonie, hala POSiR w Pszczynie, 20 września 2014 roku
MŁODZICY (roczniki 1999 - 2002)
Gra pojedyncza dziewcząt

1. Kulska Magdalena UKS Unia Bieruń
2. Knopek Barbara UKS Unia Bieruń
3-4. Cygler Wiktoria UKS Unia Bieruń
3-4. Parysz Zuzanna UKS Unia Bieruń
5-6. Grzybek Wiktoria UKS Plesbad Pszczyna
5-6. Paluch Aleksandra KS SET Mazańcowice
Gra pojedyncza chłopców
1. Sajdok Wojciech UKS Unia Bieruń
2. Sowa Michał UKS Unia Bieruń
3-4. Klepek Tomasz UKS Plesbad Pszczyna
3-4. Trecki Wiktor UKS Unia Bieruń
5-8. Brudek Wojciech UKS Plesbad Pszczyna
5-8. Matysiak Filip UKS Junior Wrzosowa
5-8. Olearczyk Stanisław KS SET Mazańcowice
5-8. Stokfisz Szymon UKS Unia Bieruń
9-16. Całusiński Michał UKS Junior Wrzosowa
9-16. Ledwoń Artur UKS Plesbad Pszczyna
9-16. Skura Bartosz UKS Plesbad Pszczyna
9-16. Szafron Robert UKS Plesbad Pszczyna
9-16. Szczypior Piotr UKS Plesbad Pszczyna
9-16. Szczyrba Adam UKS Plesbad Pszczyna
9-16. Trębicki Tomasz UKS Plesbad Pszczyna
9-16. Wicherek Rafał UKS Plesbad Pszczyna

Gra podwójna dziewcząt
1. Kulska Magdalena UKS Unia Bieruń
1. Parysz Zuzanna UKS Unia Bieruń
2. Pławecka Julia UKS Plesbad Pszczyna
2. Zimnol Daria UKS Plesbad Pszczyna

Gra podwójna chłopców
1. Brudek Wojciech UKS Plesbad Pszczyna
1. Klepek Tomasz UKS Plesbad Pszczyna
2. Stokfisz Szymon UKS Unia Bieruń
2. Trecki Wiktor UKS Unia Bieruń
3-4. Ledwoń Artur UKS Plesbad Pszczyna
3-4. Szafron Robert UKS Plesbad Pszczyna
3-4. Matysiak Filip UKS Junior Wrzosowa
3-4. Skura Bartosz UKS Plesbad Pszczyna
5-6. Szczypior Piotr UKS Plesbad Pszczyna
5-6. Szczyrba Adam UKS Plesbad Pszczyna
5-6. Kocurek Bartłomiej UKS Unia Bieruń
5-6. Sklorz Jakub UKS Unia Bieruń

Gra mieszana
1. Sajdok Wojciech UKS Unia Bieruń
1. Knopek Barbara UKS Unia Bieruń
2. Całusiński Michał UKS Junior Wrzosowa
2. Jackowska Julia UKS Junior Wrzosowa
3-4. Trębicki Tomasz UKS Plesbad Pszczyna
3-4. Grzybek Wiktoria UKS Plesbad Pszczyna
3-4. Cygler Wiktoria UKS Unia Bieruń
3-4. Sowa Michał UKS Unia Bieruń
5-6. Olearczyk Stanisław KS SET Mazańcowice
5-6. Paluch Aleksandra KS SET Mazańcowice
5-6. Brudek Jakub UKS Plesbad Pszczyna
5-6. Zimnol Daria UKS Plesbad Pszczyna

JUNIORZY
Gra pojedyncza dziewcząt

1. Marczak Kornelia UKS Plesbad Pszczyna

Gra pojedyncza chłopców
1. Stępniak Filip UKS Plesbad Pszczyna

Gra podwójna dziewcząt
1. Marczak Kornelia UKS Plesbad Pszczyna
1. Jonderko Patrycja UKS Plesbad Pszczyna

Gra mieszana
1. Stępniak Filip UKS Plesbad Pszczyna
1. Jonderko Patrycja UKS Plesbad Pszczyna

ŻACY (rocznik 2003 i młodsi)
Gra pojedyncza dziewcząt

1. Pławecka Julia UKS Plesbad Pszczyna
2. Zimnol Daria UKS Plesbad Pszczyna
3. Ryś Alicja UKS Plesbad Pszczyna
4. Kuczera Michalina UKS Plesbad Pszczyna
5-6. Kolczyńska Judyta UKS Plesbad Pszczyna
5-6. Mączka Alicja UKS Plesbad Pszczyna
7-8. Jarosz Zuzanna BKS Kolejarz Katowice
7-8. Kuna Julianna UKS Plesbad Pszczyna
9-12. Wójcik Wiktoria UKS Plesbad Pszczyna
9-12. Cyran Jagoda UKS Plesbad Pszczyna
9-12. Skura Julia UKS Plesbad Pszczyna
9-12. Witkowska Natalia UKS Plesbad Pszczyna

Gra pojedyncza chłopców
1. Brudek Jakub UKS Plesbad Pszczyna
2. Kłaput Dominik UKS Unia Bieruń
3. Rzeplinski Matej Slavoj Český Těšín
4. Kocurek Bartłomiej UKS Unia Bieruń
5-6. Kapera Jan UKS Plesbad Pszczyna
5-6. Sklorz Jakub UKS Unia Bieruń
7-9. Bratek Damian UKS Unia Bieruń
7-9. Pelka Wiktor UKS Plesbad Pszczyna
7-9. Szczypka Michał Slavoj Český Těšín
10-11. Kasprzycki Jerzy UKS Plesbad Pszczyna
10-11. Mączka Nikodem UKS Plesbad Pszczyna.

Zdjęcia można znaleźć na facebookowym koncie Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu galeria 1 i galeria 2.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego