Siatkarki z POSiR-u grają o Mistrzostwo Polski!2018-07-05, 18:40

Kinder2018
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna rozpoczyna rywalizację w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport.

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w piątek rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Polski Minisiatkówki Kinder+Sport. Turniej rozgrywany będzie w Zabrzu.

3 dni rozgrywek. 24 boiska do gry. 67 sędziów. 192 drużyny w sześciu kategoriach. Blisko 900 zawodników i zawodniczek. Tak w liczbowym skrócie wyglądają Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport. W tym roku z udziałem siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna!

Przypomnijmy, że w maju podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zdobyły Wicemistrzostwo Śląska w Minisiatkówce "trójek". Ten wynik dał pszczyniankom awans do finału ogólnopolskiego. W każdej z kategorii (po trzy kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców) zabrzańskich zmagań rywalizować będzie 32 drużyny. W pierwszym etapie, który rozpocznie się w piątek (6 lipca) UKS Centrum przy POSiR Pszczyna znalazł się w grupie G z Wieżą Radków (mecz o godz. 10.00), UKS-em Śmigiel (godz. 12.30) i MKS-em Gala Skarżysko-Kamienna (godz. 13.30). Po pierwszym etapie dwa najlepsze zespoły awansują do "16" i jeszcze w piątkowe popołudnie będą rywalizować o awans do najlepszej "ósemki". Grupa zespołów, które grać będą o miejsca 17-32 wznowią walkę w sobotę. Mecze o miejsca w końcowej klasyfikacji zostaną rozegrane z kolei w niedzielę.

Nasz zespół mimo, że wakacje w pełni, przez ostatnie dni ciężko przygotowywał się do turnieju. Zawodniczki pod okiem trenerki Agnieszki Szczypki szlifowały formę i pełne wiary oraz optymizmu przystąpią do gry. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w Zabrzu zagra w składzie: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak, Justyna Parko i Martyna Witczak.

Kto może dopingować nasz zespół na żywo, zapraszamy do Zabrza na trybuny hali sportowej MOSiR-u (ul. Jana Matejki 8). Wszystkich zachęcamy do mocnego ściskania kciuków za nasze siatkarki!
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia