Siatkarki z POSiR-u szlifowały formę w Maniowach2018-08-09, 10:54

Maniowy 2018

fot. POSiR

Blisko 50-osobowa grupa młodych zawodniczek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna przebywały na obozie siatkarskim w Maniowach.

Maniowy położone są nad Jeziorem Czorsztyńskim w powiecie nowotarskim. Z jednej strony górują nad nimi Gorce, z drugiej roztacza się widok na Pieniny i również Tatry. Nasza grupa zakwaterowana była w Domu Wczasowym "Kazik", prowadzonym przez Państwo Małgorzatę i Pawła Sasów.

Głównym tematem 9-dniowego obozu była oczywiście siatkówka. Zawodniczki pod okiem trenerów: Joanny Wrzeszcz, Agnieszki Szczypki, Joanny Pyrek oraz Szymona Skrzypca zaliczyły prawie 30 godzin zajęć w hali sportowej. Obozowiczki zdobyły również Okrąglicę, najwyższy szczyt masywu Trzech Koron w Pieninach. Zaliczyły spływ pontonowy na rzece Dunajec ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy. Drogę powrotną pokonały na rowerach, traktem wiodącym przez Przełom Pieniński, równoległym z Dunajcem. Trudy obozu pokonywaliśmy relaksując się na kąpielisku Zamajerz w Niedzicy oraz basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej.

Dzięki przeprowadzeniu obozu udało się połączyć letni wypoczynek z doskonaleniem umiejętności siatkarskich. Już za kilkanaście dni uczestniczki wrócą również do treningów na obiektach Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Obóz siatkarski w Maniowach został zorganizowany przez UKS Centrum przy POSiR Pszczyna i Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zadanie było współfinansowane przez Powiat Pszczyński.fot. POSiR
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia