Współzawodnictwo podsumowane2013-10-29, 10:23

W Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013. Organizatorami podsumowania byli nauczyciele wychowania fizycznego tej szkoły. W klasyfikacji ogólnej (sumując zarówno punkty dziewcząt, jak i chłopców) zwyciężył Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie.

Wśród dziewcząt triumfowały uczennice I LO im. Bolesława Chrobrego przed III LO w Pszczynie. Ostatni stopień podium przypadł PZS nr. 2 w Pszczynie, czyli popularnemu "Rolniczokowi". Dziewczęta z "Rolniczoka" dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium zdobywając Mistrzostwo Powiatu Pszczyńskiego w tenisie stołowym i piłce ręcznej. Pod tym względem reprezentantki PSZ nr 2 ustąpiły jedynie" Chrobremu" , którego reprezentacje wygrywały w lekkiej atletyce, przełajach oraz sztafetach lekkoatletycznych. Jedynie licealistki z "Chrobrego" oraz pszczyńskiego III LO wzięły udział we wszystkich dyscyplinach sportu. Najmniej razy do rywalizacji przystąpiły reprezentantki ZSZiO w Woli - dwukrotnie (tenis stołowy i piłka siatkowa).

Rywalizację chłopców zdominowali licealiści z III LO w Pszczynie, którzy pięciokrotnie cieszyli się z Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego - w lekkiej atletyce, koszykówce, siatkówce, piłce nożnej oraz sztafetach lekkoatletycznych (ex-aequo z I LO im. B. Chrobrego). Dwukrotnie triumfowali reprezentanci PZS nr 2 w Pszczynie - Mistrzowie w piłce ręcznej oraz tenisie stołowym, co pozwoliło im zająć podobnie jak dziewczętom reprezentującym tą szkołę ostatni stopień podium. Licealistów z osiedla Piastów i PZS nr 2 w klasyfikacji ogólnej chłopców przedzielili sportowcy z "Chrobrego", którzy okazali się najlepsi w przełajach i sztafetach lekkoatletycznych. Identycznie jak w rywalizacji dziewcząt przedstawia się frekwencja u chłopców - licealiści I LO i III LO nie opuścili żadnych zawodów, natomiast najmniej razy do rywalizacji przystąpili sportowcy z ZSZiO w Woli - tylko trzykrotnie (tenis stołowy siatkówka, piłka nożna).

Oprócz podsumowania współzawodnictwa, spotkanie było również okazją do wręczenia trofeów sportowych dla najlepszych szkół w lekkiej atletyce oraz biegach przełajowych w bieżącym roku szkolnym. Więcej informacji na temat przełajów znajduje się TUTAJ, natomiast wyniki spartakiady lekkoatletycznej znajdują się w plikach DO POBRANIA po prawej stronie.
Organizatorami współzawodnictwa w roku szkolnym 2012/2013 byli nauczyciele wychowania fizycznego szkół powiatu pszczyńskiego działający w porozumieniu z Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a jego koordynatorem Pani Agnieszka Szczypka-Wojciech. Szczebel powiatowy współzawodnictwa (trofea sportowe, opieka medyczna, obsługa sędziowska, obiekty) finansowany był ze środków POSiR-u .

W klasyfikacji zarówno chłopców, jak i dziewcząt triumfatorzy czyli licealiści z Chrobrego oraz III LO otrzymali nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego. Szczęście uśmiechnęło się również do licealistów z Pawłowic i Gilowic, które to szkoły także otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego.

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowania nauczycielom wychowania fizycznego zaangażowanym w organizację zawodów sportowych w roku szkolnym 2012/2013, koordynatorowi Pani Agnieszce Szczypce-Wojciech, jak również MORiS-owi Pszczyna za przygotowanie i udostępnienie Stadionu Miejskiego gdzie odbywały się konkurencje lekkoatletyczne.

Zdjecie nr 1: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 2: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 3: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 4: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 5: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 6: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 7: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 8: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 9: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 10: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 11: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 12: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 13: Współzawodnictwo podsumowane Zdjecie nr 14: Współzawodnictwo podsumowane
fot. POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego