Na POSiR-ze rywalizowali uczniowie2014-05-15, 19:58

Na obiektach Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrane zostały zawody uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów w ramach współzawodnictwa szkolnego.

W hali POSiR rozegrano mecze finałowe piłki ręcznej na szczeblu rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego. Do rywalizacji przystąpili zarówno szkoły podstawowe jak i gimnazjalne (chłopcy i dziewczęta). W czwórmeczu pomiędzy pszczyńskimi szkołami a reprezentacjami szkół z powiatu cieszyńskiego górą byli ci drudzy. Wygrali wszystkie mecze i awansowali do półfinału wojewódzkiego.

Współzawodnictwo szkolne - piłka ręczna szkoły podstawowe
Dziewczęta: SP 4 Pszczyna - SP 1 Ustroń 2:5
Chłopcy: SP 4 Pszczyna - SP 1 Ustroń 14:25

Współzawodnictwo szkolne - piłka ręczna gimnazjum
Dziewczęta: PG 2 Pszczyna - Gimnazjum Górki Wielkie 11:17
Chłopcy: PG 2 Pszczyna - Gimnazjum nr 1 Ustroń 24:30.

Na "Orliku" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrane zostały również mecze finałowe na szczeblu rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego w piłce nożnej sześcioosobowej. W gronie dziewcząt powiat pszczyński reprezentowało Gimnazjum z Goczałkowic-Zdroju. Ekipa Piotra Dąbkowskiego trafiła na bardzo silny zespół - Gimnazjum z Istebnej, które w ubiegłym roku zajęło 3. miejsce w finale ogólnopolskim piłki nożnej sześcioosobowej, zaś w 11-osobowej zdobyło wicemistrzostwo Polski. W Pszczynie zespół z Beskidu Śląskiego wygrał 9:0 i wywalczył przepustkę do półfinału wojewódzkiego. Wśród chłopców powiat pszczyński reprezentował PG 1 Pszczyna, którego rywalem było Gimnazjum z Wisły. Zespół z Pszczyny wygrał 5:2 i awansował do dalszej rundy.

Z kolei na boiskach piaskowych POSiR grano turniej siatkówki plażowej gimnazjalistów z terenu gminy Pszczyna. Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt wystąpiło po pięć par. W gronie dziewcząt triumfowały reprezentantki PG 3 Pszczyna: Kinga Wanot i Martyna Sęk, zaś wśród chłopców wygrała para PG 4 Pszczyna: Mariusz Janosz i Olivier Kroll.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego