Formalnościom... stało się zadość2010-01-25, 12:04

Rozgrywki Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice wkraczają w decydującą fazę. W poprzednią niedzielę odbyły się rewanżowe mecze I rundy play-off, które były tylko... formalnością.

Przed tygodniem w goczałkowickiej hali "Goczuś" wszystkie trzy mecze zakończyły się zwycięstwem 3:0. Tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać więc awans ekipom: Sokoła, Linde i Roweru Błażeja.
Pierwszy set spotkania Gilusa z Linde zapowiadał, że możemy być świadkami emocji. Gilowiczanie wygrali do 21. Nadzieje na awans zostały rozwiane jednak w drugiej partii. Tym razem "Gazownicy" zwyciężyli do 15, czym przypieczętowali swój awans do półfinałów. Trzecia cześć meczu była więc rozgrywana już typowo towarzysko i także w niej lepsi okazali się gracze Linde.
MUKS Gilus ZOiW - Linde 1:2 (25:21, 15:21, 18:25)
Sędziował: Grzegorz Berger, sekretarz: Szymon Skrzypiec
Sensacyjnie zakończył się pierwszy set spotkania Roweru Błażeja z Davex?em. Zespół Dawida Ochmana zwyciężył faworyzowanych rywali do 12! W kolejnych odsłonach "Rowerzyści" stanęli już na wysokości zadania i wygrywali za każdym razem do 20.

Rower Błażeja - Davex 2:1 (12:25, 25:20, 25:20)
Ostatni z zaplanowanych meczów już się nie odbył. Siatkarze Artisco, którzy przed tygodniem przegrali 0:3 z Sokołem, nie widzieli już żadnego sensu by stanąć do rywalizacji. Poszli na łatwiznę oddając mecz walkowerem. Cóż, przegrać można i tak, ale czy o to w tym wszystkim chodzi?

Artisco - Sokół 0:3 (0:25, 0:25, 0:25) wo
Sędzia: Grzegorz Berger, sekretarz: Szymon Skrzypiec
30 stycznia odbędą się pierwsze mecze półfinałowe. Przypomnijmy, że od tej fazy rozgrywek, zespoły będą rozgrywać pełne mecze. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ekscytująco. Wystąpią w niej cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej. KM&BM zagra z Rowerem Błażeja, zaś Sokół z Linde. Tym razem drużyny będą walczyć w Goczałkowicach-Zdroju.