Wreszcie emocje!2010-01-30, 22:21

Wreszcie emocje!

Po jednostronnych przebiegach spotkań ćwierćfinałowych, wreszcie doczekaliśmy się wielkich emocji w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Oba pierwsze mecze półfinałowe zakończyły się wynikami 3:2

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli siatkarze Linde i Sokoła. W rundzie zasadniczej "Gazownicy" wygrali 2:1. Przed meczem więcej szans dawano jednak bardziej doświadczonej ekipie Macieja Jaworskiego. Ta teoria nie miała znalazła jednak potwierdzenia w pierwszym secie. W pewnym momencie Linde prowadziło już 19:13! Ambitnie walczący Sokół odrobił starty i w samej końcówce szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w druga stronę. Ostatecznie, po kilku piłkach setowych z obu stron, pierwsza odsłonę zwycięsko zakończyli "Gazownicy".

Na obrońców mistrzowskiego trofeum podziałało to jak płachta na byka. W drugiej i trzeciej partii pszczynianie wygrywali zdecydowanie, do 16 i 17. Wydawało się, że czwarta partia jest tylko formalnością. A jednak, pszczyńsko-sosnowiecka ekipa wygrała w czwartej partii do 20 i doprowadziła tym samym do tie-break?u. W nim znów Linde zwyciężyło do 12, a całym meczu 3:2

Sokół - Linde 2:3 (27:29, 25:16, 25:17, 20:25, 12:15)
Sędziowali: Tadeusz Berger (I sędzia) i Grzegorz Berger (II sędzia), sekretarz: Paweł Kanik
Małe punkty: 109:102 (+7 na korzyść Sokoła)

W drugim półfinale spotkali się gracze Roweru Błażeja i KM&BM - najlepszy zespół rundy zasadniczej. Od pierwszego gwizdka w meczu lepiej radzili sobie jednak "Rowerzyści", którzy do boju przystąpili w nowych koszulkach ze złotymi napisami... Dobra gra przyniosła wymierny efekt, bo drużyna Błażeja Janego zwyciężyła w inauguracyjnej partii do 17. Po zmianie stron Rower Błażeja w dalszym ciągu dyktował warunki. Coś się zacięło po przekroczeniu 10 punktu. KM&BM odrobiło starty i samo wyszło na prowadzenie. Rywale nie mieli pomysłu by zatrzymać rywala, a co gorsza, stracili swojego zawodnika. Adam Folwarczny odniósł kontuzję barku i opuścił plac gry. Ostatecznie KM&BM wygrał do 22. W trzecim secie drużyna Janego rozniosła w pył swoich rywali, ostatecznie wygrywając do 12.

Zespół dowodzony przez Jacka Kusia nie podłamał się wcale tym faktem i zwyciężył w czwartym secie do 16. O zwycięstwie musiał więc zadecydować tie-break. W piąty set lepiej weszli gracze KM&BM, którzy prowadzili już 3:0 (m.in. po dwóch asach serwisowych)."Rowerzyści" wyrównali, by za chwilę było 5:3 ponownie dla KM&BM. To było jednak ostatnie prowadzenie ekipy Jacka Kusia w tym meczu. Rower Błażeja wyszedł na prowadzanie 6:5, 7:6 i 8:7. W tym momencie na zagrywce pojawił się Jarosław Płachno i dał sygnał do ataku. Ostatecznie Rower Błażeja wygrał w piątej partii do 8, a w całym meczu 3:2.

Rower Błażeja - KM&BM 3:2 (25:17, 22:25, 25:12, 16:25, 15:8)
Sędziowali: Grzegorz Berger (I sędzia) i Tadeusz Berger (II sędzia), sekretarz: Paweł Kanik.
Małe punkty: 103:87 (+16 na korzyść Roweru Błażeja).
Rewanżowe mecze półfinałów Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice odbędą się 7 lutego w hali POSiR. Spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.
II runda play-off LS, rewanże, hala POSiR, 7.II
18.30 Rower Błażeja - KM&BM
20.15 Sokół - Linde.

Zdjecie nr 1: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 2: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 3: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 4: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 5: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 6: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 7: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 8: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 9: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 10: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 11: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 12: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 13: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 14: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 15: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 16: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 17: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 18: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 19: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 20: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 21: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 22: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 23: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 24: Wreszcie emocje! Zdjecie nr 25: Wreszcie emocje!

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego