Świąteczny kryzys2009-12-22, 07:07

Świąteczny kryzys

Spośród czterech spotkań, jakie zaplanowano w ramach 6. kolejki Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice, rozegrano trzy. Nie oznacza to jednak, że pozostałe odbyły się bez problemów.

Kłopoty z uzbieraniem składu tym razem mieli gracze GB Kaniów. Co ciekawe, przed tygodniem kaniowianie odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w LS właśnie przez walkower (na meczu nie zjawili się wtedy siatkarze Roweru Błażeja). Problemy z ubieraniem pełnego składu miało jednak więcej drużyn. Linde, Gilus, Artisco i Rower Błażej wystąpili w składach pięcioosobowych. Co się dzieje z amatorską siatkówką w naszym regionie? Co jest przyczyną, że w siatkówkę chce grać coraz mniej młodych ludzi? Przecież pierwszą edycję PALS-u ukończyliśmy 11 drużynami. Teraz jest tylko osiem, a sporo meczów drużyny grają w pięcioosobowym składzie. W czym tkwi więc problem? Jeśli ktoś zna odpowiedź na te pytania proszę o informację (sport@posir.pszczyna.pl).
Wracając już do samych spotkań, to 6. seria rozpoczęła się od meczu Gilusa z Linde. Ci drudzy przeżywali ciężkie chwile, bo na mecz stawiła się tylko pszczyńska cześć drużyny w liczbie czterech osób. To nie pozwalało rozpocząć meczu, więc zaczęły się nerwowe telefony. Wtedy okazało się m.in., że sosnowiecka cześć zespołu... nie wiedziała o spotkaniu. Ostatecznie na meczu zjawił się piąty gracz Linde i z kilkuminutowym poślizgiem rozpoczęto mecz. Problemy ze składem nie miały jednak wpływu na postawę "gazowników" w pierwszym secie. Zakończyli go zwycięstwem 25:20. Fascynująca walka o wygraną toczyła się w drugim secie. Końcówka należała jednak do gilowiczan, którzy triumfowali 27:25. W trzecim secie dużą przewagę uzyskali gracze Linde i ostatecznie pewnie zwyciężyli 25:15, a w całym meczu 2:1.
MUKS Gilus - Linde 1:2 (20:25, 27:25, 15:25)
Sędziował: Tadeusz Berger, sekretarz: Mateusz Dragon
Drugi z zaplanowanych spotkań - GB Kaniów -KM&BM, jak już wspomniano na wstępie nie odbył się, ponieważ tym pierwszym nie udało się zebrać składu. Drużyna Jacka Kusia korzystając z absencji swoich rywali zagrała więc towarzyski mecz z ekipą złożoną z graczy Gilusa i Linde.
GB Kaniów - KM&BM 0:3 (0:25, 0:25, 0:25) wo
Pięciu na pięciu grano także w meczu Artisco z Rowerem Błażeja. W pierwszym secie wydawało się, że mecz będzie miał wyrównany przebieg. W końcówce swoją wyższość udowodnili "rowerzyści". W następnych partiach zespół dowodzony przez Błażeja Janego wygrywał już zdecydowanie.
Artisco - Rower Błażeja 0:3 (21:25, 14:25, 20:25)
Sędziował: Otton Szpara, sekretarz: Mateusz Dragon
Na koniec 6. kolejki Sokół mierzył się z Davex?em. Sympatycy siatkówki mogli wreszcie czuć się usatysfakcjonowani. Nie dość, że obie drużyny grały już w pełnym składzie (ba nawet miały rezerwowych!), to i widowisko było przedniej klasy. W pierwszym secie bardzo zmobilizowany zespół Dawida Ochmana dokonał czegoś, czego nikt by się nie spodziewał. Młoda ekipa rozbiła doświadczonego mistrza do 15! To wyraźnie rozwścieczyło ekipę Macieja Jaworskiego, bo w drugim secie urządzili sobie srogi rewanż i wygrali do... 15. O wszystkim decydował więc trzeci set. Tutaj walka była bardzo wyrównana i mimo że kilkupunktową przewagę miał Sokół, to Davex wcale nie odpuszczał i odrabiał starty. Ostatecznie młodzież musiała uznać jednak wyższość doświadczonego rywala, ale zawodnikom obu drużyn należą się wielkie słowa uznania.
Sokół - Davex 2:1 (15:25, 25:15, 25:22)
Sędziował: Otton Szpara, sekretarz: Mateusz Dragon.
To była ostatnia kolejka Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice w tym roku. 10 stycznia w hali POSiR odbędzie się 7. seria spotkań, która zakończy rundę zasadniczą (harmonogram gier poniżej). Oby do tego czasu drużyny uporały się ze swoimi kadrowymi problemami. Wszak wkraczamy już w decydującą fazę spotkań.
7. kolejka, hala POSiR, 10.I
14.30 GB Kaniów - Sokół
15.45 Davex - MUKS Gilus ZOiW
17.00 Linde - Artisco
18.15 Rower Błażeja - KM&BM.

Zdjecie nr 1: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 2: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 3: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 4: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 5: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 6: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 7: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 8: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 9: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 10: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 11: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 12: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 13: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 14: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 15: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 16: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 17: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 18: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 19: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 20: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 21: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 22: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 23: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 24: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 25: Świąteczny kryzys Zdjecie nr 26: Świąteczny kryzys

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego