Pierwsza runda dla KM&BM2010-01-10, 22:56

Zakończyła się runda zasadnicza w Lidze Siatkówki
Pszczyna-Goczałkowice. Na pierwszym miejscu pierwszą część sezonu
kończy KM&BM. Teraz pora na rundę play-off, ale nie wystąpią w niej
siatkarze GB Kaniów

Ostatnia seria spotkań rundy zasadniczej miała rozpocząć się meczem Sokoła z GB Kaniów. Miała, bo kaniowianie nie dojechali na mecz, więc spotkanie zakończyło się walkowerem. Jako, że było to drugie spotkanie, które ekipa Marka Zająca oddała walkowerem, zespół zza Wisły został wykluczony z dalszych rozgrywek.

Sokół - GB Kaniów 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) walkower
Sędzia: Tadeusz Berger, sekretarz: Radosław Jeleń

Długo wydawało się, że także drugi zaplanowany na niedzielę mecz nie dojdzie do skutku. Ostatecznie na halę dotarli mocno spóźnieni gracze Gilusa i można było rozpocząć grę. Wydawało się, że gilowiczanie stoją na straconej pozycji. W pierwszym secie Gilus dzielnie walczył, ale ostatecznie uległ 22:25. Role odwróciły się w drugiej partii, którą gilowiczanie wygrali 25:23. To zapowiadało emocje w ostatnim secie. Ostatecznie Davex zwyciężył do 20, a w całym meczu 2:1. Dzięki temu obronił piąte miejsce.

MUKS Gilus ZOiW - Davex 1:2 (22:25, 25:23, 20:25)
Sędziował: Tadeusz Bereger, sekretarz: Joanna Rapiejko

Mecz Artisco z Linde miał jednego faworyta. Był nim oczywiście Linde, ale w pierwszym secie wcale tego nie było widać. Wręcz przeciwnie, Artisco rozpoczęło spotkanie od prowadzenia 10:4! Z upływem czasu, "gazownicy" odrabiali straty i doszli rywala przy stanie 14:14, a później sami wyszli na prowadzenie 17:15. Zespół dowodzony przez Pawła Kanika nie poddawał się i odrabiał straty. Końcówka była bardzo pasjonująca, walka odbywała się "punkt za punkt", aż w końcu Artisco miało piłkę setową. Okazja nie została wykorzystana, a Linde nie zmarnowało takiej szansy i wygrało 26:24. Początek drugiej części meczu był wyrównana do stanu 11:11. Wtedy przewagę osiągnął faworyt, który zdobył pięć punktów z rzędu, a potem dołożył kolejne siedem i prowadził 23:13. W końcu wygrał do 25. Trzecia partia od początku przebiegała pod dyktando pszczyńsko-sosnowieckiej ekipy, która miała piłkę meczową już przy stanie 24:21. Goczałkowiczanie dzielnie walczyli, odrobili dwa punkty, ale kolejna akcja należała do Linde, które zadało decydujący cios.

Artisco - Linde 0:3 (24:26, 17:25, 23:25)
Sędziował: Otton Szpara, sekretarz: Radosław Jeleń

Meczem kolejki był pojedynek KM&BM z Rowerem Błażeja. Spotkanie z wiceliderem tabeli wywołał olbrzymią mobilizację w zespole Jacka Kusia. KM&BM stawiło się w dziewięcioosobowym składzie. Co ciekawe, rywale cały mecz grali tylko w pięciu... Nie przeszkodziło to jednak dobrze rozpocząć spotkanie. Drużyna Błażeja Janego prowadziła 8:3! Przewodzący tabeli KM&BM doprowadził do wyrównania 12:12. Gra była bardzo wyrównana, zespoły walczyły "punkt za punkt", ale w końcówce więcej zimnej krwi zachował KM&BM, który wygrał 26:24. Drugą część lepiej rozpoczęli liderzy, którzy prowadzili już 13:7. Wtedy w polu zagrywki pojawił się Łukasz Twardzik i dobra zagrywką dał sygnał do ataku. "Rowerzyści" wyszli na prowadzenie 15:13! Zaraz zrobił się jednak remis i znów była ostra walka. Końcówka ponownie należała do ekipa Jacka Kusia. Dwa wygrane sety spowodowały, że KM&BM był pewny pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej i wprowadził do gry trzech rezerwowych. Co prawda jeszcze na początku prowadzili 4:1, ale później do głosu doszli rywale, którzy w pewnym momencie objęli prowadzenie 18:15. Ostatecznie wygrali 25:21. Mimo ambitnej postawy, zespół Błażeja Janego przegrał 1:2 i spadł na 4. miejsce po rundzie zasadniczej.

Rower Błażeja - KM&BM 1:2 (24:26, 22:25, 25:21)

Sędziował: Otton Szpara, sekretarz: Radosław Jeleń.

16 stycznia (harmonogram gier podany jest poniżej) w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju rozpocznie się runda play-off. Wobec wykluczenia zespołu GB z rozgrywek, KM&BM w rundzie ćwierćfinałowej ma wolny los i już teraz jest pewny miejsca w półfinałach. W pozostałych parach zagrają: Sokół z Artisco, Linde z MUKS Gilus ZOiW oraz Rower Błażeja z Davexem. Przypomnijmy, że w tej fazie gramy systemem "mecz i rewanż". Dalej gramy trzy sety bez względu na wynik. Zespoły, które będą miały lepsze bilanse awansują do półfinałów.