Znani półfinaliści?2010-01-18, 17:39

Znani półfinaliści?

Po pierwszych meczach ćwierćfinałowej rundy play-off chyba możemy być pewni, kto awansuje do najlepszej czwórki Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Wszystkie mecze rozgrywane w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju zakończyły się wynikiem 3:0.

Przypomnijmy, że w "ćwierćfinałowej" rundzie play-off występuje tylko sześć zespołów. KM&BM, który okazał się najlepszym zespołem w rundzie zasadniczej, jest już pewny udziału w meczach półfinałowych. Rywal, z którym miała grać ekipa Jacka Kusia - GB Kaniów został wykluczony z rozgrywek po drugim walkowerze.
Sobotnią serię spotkań rozpoczął mecz Artisco z Sokołem. Goczałkowiczanie tylko w pierwszej odsłonie potrafili "jakoś" dotrzymać kroku rywalom. Sokół trzymał jednak zespół Pawła Kanika na dystans i ostatecznie wygrał pięcioma punktami. W drugiej i trzeciej partii Artisco zaprezentowało się dużo gorzej.
Artisco - Sokół 0:3 (20:25, 14:25, 16:25)
Sędziował: Grzegorz Berger, sekretarz: Łukasz Kanik
Jeżeli popatrzymy na wyniki poszczególnych setów, to z wszystkich trzech meczów spotkanie Gilusa z Linde mogło wydać się najbardziej wyrównane. Ostatecznie "Gazownicy" wygrali 3:0, w każdym z setów będąc lepszym o 3-5 punktów.
MUKS Gilus ZOiW - Linde 0:3 (20:25, 22:25, 20:25)
Sędziował: Grzegorz Berger, sekretarz: Paweł Kanik
Najciekawszą parę ćwierćfinałową utworzyły Rower Błażeja i Davex. Pierwsi, gdyby nie oddane walkowerem punkty z GB Kaniów, pewnie wygraliby rundę zasadniczą. Drudzy mają za sobą bardzo dobrą pierwsza część sezonu. "Rowerzyści" do meczu przystąpili jednak odpowiednio przygotowani. W składzie było siedmiu zawodników, co w przypadku tej ekipy jest zupełną nowością. Wszak przyzwyczailiśmy się, że swoje mecze rozgrywają... pięcioma siatkarzami. Młody i ambitny zespół Dawida Ochmana nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Co więcej, w drugim secie Davex prowadził z ekipą Błażeja Janego nawet 7:0 (!), a partia i tak zakończyła się porażką do 20.
Rower Błażeja - Davex 3:0 (25:16, 25:20, 25:19)
Sędziował: Grzegorz Berger, sekretarz: Paweł Kanik
24 stycznia w hali POSiR odbędą się rewanże. Trudno przypuszczać, żeby zespoły, które w pierwszych meczach wygrały 3:0, zaprzepaściły szanse i nie awansowały do półfinałów. Harmonogram spotkań podany jest poniżej.
I runda play-off LS, rewanże, hala POSiR, 24.I
15.30 Davex - Rower Błażeja
16.45 MUKS Gilus ZOiW - Linde
18.00 Artisco - Sokół.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego