Gramy w lidze siatkówki!2009-10-30, 19:44

8 listopada zainauguruje swoje rozgrywki Liga Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. W sezonie 2009/10 weźmie udział osiem zespołów.

W porównaniu do poprzednich rozgrywek, dalej w lidze grać będą: Sokół (mistrz ligi w sezonie 2008/09), KM&BM (wicemistrz ligi w sezonie 2008/09), Linde (czwarty zespół w sezonie 2008/09), Davex oraz MUKS Gilus ZOiW. Wśród beniaminków ligi znajdują się z kolei: Artisco Goczałkowice, GB Kaniów i ekipa Łukasza Twardzika (oficjalna nazwa nie została jeszcze podana). Nie oznacza to jednak, że w drużynach tych będą występować zawodnicy, którzy jeszcze nie grali w naszych amatorskich zmaganiach siatkarskich.
Sezon 2009/10 jest przełomowy w dziejach tych rozgrywek. Najważniejszą zmianą w porównaniu do poprzednich edycji jest wejście we współpracę z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Zaowocowało to tym, że w nowym sezonie rozgrywki będą odbywały się zarówno w hali POSiR, jak i hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju.
Jeśli chodzi o system rozgrywek, to tradycyjnie będzie on podzielony na dwie części - sezon zasadniczy ("każdy z każdym") i rundę play-off. Ta druga część zmagań będzie się składać z trzech etapów: ćwierćfinałowej (przegrani odpadają z gry), półfinałowej i finałowej. W dwóch pierwszych etapach play-off?u (ćwierćfinały, półfinały) gramy na zasadzie "mecz i rewanż". Przy remisowym bilansie zwycięstw o awansie do następnej fazy decydować będzie: różnica setów, różnica "małych" punktów, większa ilość zdobytych "małych" punktów, mniejsza ilość straconych "małych" punktów.
W sezonie zasadniczym i pierwszym etapie rundy play-off (ćwierćfinałowej) mecze rozgrywane będą rozgrywane w trzech setach bez względu na wynik spotkania. Drugi etap (półfinały) oraz trzeci (finały) rundy play-off mecze będą rozgrywane do trzech zwycięskich setów.
Do rozgrywek Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice można zgłosić 14 zawodników. W trakcie rozgrywek można dodatkowo zgłosić jeszcze dwóch, pod warunkiem, że liczba zawodników nie przekroczy wspomnianej wcześniej "14". Dodatkowi zawodnicy mogą być zostać zgłaszani maksymalnie do pierwszego meczu rundy play-off, ale z zachowaniem siedmiodniowego powiadomienia o tym fakcie organizatorów.
Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie.
1. kolejka LS, hala POSiR
13.00 KM&BM - Artisco
14.15 Sokół - Łukasz Twardzik
15.30 MUKS Gilus ZOiW - GB Kaniów
16.45 Linde - Davex
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego