Mistrz przegrał z osłabionym beniaminkiem2009-11-10, 13:10

Mistrz przegrał z osłabionym beniaminkiem

Porażka Sokoła, mistrza ligi z poprzedniego sezonu, to największe zaskoczenie na inaugurację Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że rywal Sokoła - Rower Błażeja grał tylko pięcioma zawodnikami...

Początek meczu Sokoła z Rowerem Błażeja przebiegał po myśli tych pierwszych. Zespół Błażej Janego szybko się jednak przebudził i ambitną postawą nadrobił brak jednego zawodnika. Wygrana pierwszego seta było jednak zaskoczeniem, ale to co wydarzyło się w kolejnym, można nazwać już prawdziwym nokautem. "Rowerzyści" pozwolili rywalom zdobyć tylko 17 punktów. Mecz zakończył się szczęśliwą, aczkolwiek skuteczną kiwką, kapitana "Roweru Błażeja".
Sokół - Rower Błażeja 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)
Sędziował: Tadeusz Berger, sekretarz: Radosław Jeleń
Rozgrywki w sezonie 2009/10 zainaugurowało spotkanie KM&BM z Artisco Goczałkowice. Beniaminek ligi, mimo że w składzie posiada zawodników mających za sobą grę w poprzednich edycjach PALS-u, nie miał większych szans w starciu ze srebrnymi medalistami. Najbardziej wyrównany przebieg miał set trzeci. Mimo początkowego prowadzenia, ekipa z Goczałkowic nie potrafiła jednak utrzymać do końca korzystnego wyniku.
KM&BM - Artisco Goczałkowice-Zdrój 3:0 (25:14, 25:11, 25:19)
Prawie cały set "rozkręcali się" gracze MUKS Gilus ZOiW z kolejnym beniaminkiem ligi GB Kaniów. W pierwszym secie lepiej radzili sobie gracze zespołu Marka Zająca, który osiągnął sporą przewagę (21:14). Dopiero w końcówce do głosu zaczęli dochodzić gilowiczanie, ale wszystkich strat nie udało się odrobić i przegrali pierwszą odsłonę do 23. W dwóch następnych siatkarze Gilusa nie dali już większych szans rywalom i wygrali do 19 i 13.
MUKS Gilus ZOiW - GB Kaniów 2:1 (23:25, 25:19, 25:13)
Sędziował: Grzegorz Berger, sekretarz: Radosław Jeleń
W ostatnim meczu pierwszej serii spotkań Linde uległ Davex?owi. Porażkę zespołu, który dwukrotnie zajmował czwarte miejsce w naszych rozgrywkach należy uznać jako niespodziankę. Młody zespół z Pszczyny dowodzony przez Dawida Ochmana wygrał 2:1, ale był bardzo bliski zgarnięcia całej puli. W ostatniej części meczu pszczynianie ulegli dopiero na przewagi.
Linde - Davex 1:2 (16:25, 17:25, 26:24)
Sędziował: Grzegorz Berger, sekretarz: Joanna Rapiejko.
Kolejne spotkania odbędą się 14 listopada. Tym razem siatkarzy będzie gościć hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, a mecze zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.