Pierwsze zwycięstwo goczałkowiczan2009-12-07, 18:23

Pierwsze zwycięstwo Artisco Goczałkowice-Zdrój i ekscytujący mecz w wykonaniu siatkarzy Linde i KM&BM towarzyszyło rozgrywkom 4. kolejki Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice.

Czwarta kolejka spotkań rozpoczęła się od pogromu MUKS Gilus ZOiW przez Sokół. Obrońcy mistrzowskiego trofeum w pierwszym secie dali ugrać rywalom tylko pięć punktów. W drugim gilowiczanie postawili zdecydowanie większy opór, ale i tak musieli przełknąć gorycz porażki. Podobnie było i w trzeciej odsłonie.
MUKS Gilus ZOiW - Sokół 0:3 (5:21, 21:25, 17:25)
Sędziował: Grzegorz Berger, sekretarz: Paweł Kanik
Pierwsze zwycięstwo w LS odniósł beniaminek - Artisco. Ich przeciwnikiem był inny beniaminek i sąsiad z dolnych rejonów tabeli - GB Kaniów. Ekipa Marka Zająca tylko w pierwszym secie była w stanie nawiązać równorzędną walkę z goczałkowiczaniami. W drugiej i trzeciej warunki dyktowali już tylko gracze Artisco. Po zwycięstwie nad GB i przy równoczesnej porażce Gilusa, zespół z Goczałkowic wydobył się z ostatniego miejsca w tabeli na szóstą pozycję.
Artisco - GB Kaniów 3:0 (25:21, 25:12, 25:14)
Sędziował: Grzegorz Berger, sekretarz: Paweł Kanik
Zdecydowanie większe emocje zaczęły się dopiero w trzecim meczu. Dobrze radzący sobie w tym sezonie Davex grał z liderującym Rowerem Błażeja. Po dwóch setach ekipa Błażeja Janego wygrywała 2:0, ale rywale tanio skóry nie sprzedawali. I w końcu dopięli swego w trzecim secie. Davex zwyciężył z liderem LS do 10! Punkt zdobyty w potyczce z Rowerem Błażeja pozwolił utrzymać pozycję wicelidera tabeli drużynie Dawida Ochmana.
Davex - Rower Błażeja 1:2 (23:25, 22:25, 25:10)
Sędziował: Tadeusz Berger, sekretarz: Paweł Kanik
Hitem czwartej serii spotkań był pojedynek KM&BM z Linde. Obie drużyny od początku biorą udział w naszych rozgrywkach i za każdym razem należą do czołówki. Nie inaczej jest tym razem. Kibice, którzy zasiedli na trybunach hali "Goczuś" mogli być zadowoleni z poziomu spotkania. Linde, który po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił z Adamem Głową w składzie, czołowym siatkarzem całej ligi, wygrał ostatecznie 2:1.
KM&BM - Linde 1:2 (20:25, 25:22, 22:25)
Sędziował: Tadeusz Berger, sekretarz: Paweł Kanik.
Zobacz ligową tabelę!
Następna seria spotkań zostanie rozegrana 12 grudnia w hali "Goczuś". Mecze odbędą się według harmonogramu podanego poniżej. Przypominamy również, że w niedzielę (13.XII), tym razem w hali POSiR, zostaną rozegrane dwa zaległe mecze 3. kolejki LS.
5. kolejka LS, hala "Goczuś", 12.XII
14.00 Artisco - MUKS Gilus ZOiW
15.15 GB Kaniów - Rower Błażeja
16.30 Davex - KM&BM
17.45 Linde - Sokół.

Zaległości 3. kolejki LS, hala POSiR, 13.12
17.30 Artisco - Sokół
18.45 MUKS Gilus ZOiW - KM&BM.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego