Co się stało z Rowerem Błażeja?2009-12-14, 15:16

W miniony weekend odbyło się sześć spotkań Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Oprócz czterech spotkań 5. kolejki, odrobione zostały zaległości 3. kolejki. Dość nieoczekiwanie swój mecz walkowerem oddali gracze Roweru Błażeja, lidera rozgrywek.

Piąta kolejka spotkań rozpoczęła się od meczu Artisco z Gilusem. Goczałkowiczanie opromieniowani zwycięstwem przed tygodniem z GB Kaniów mieli chrapkę na kolejną wygraną. Tym bardziej, że rywalem był zespół znajdujący się w tabeli bezpośrednio za nimi. Po dwóch setach to ekipa Roberta Mroczka prowadziła 2:0 z Artisco. Ci dopiero w trzeciej odsłonie odwrócili nieco role i wygrali ostatnią partię.

Artisco - MUKS Gilus ZOiW 1:2 (22:25, 17:25, 25:21)

To miał być mecz - używając piłkarskie slangu - do jednej bramki. Lider, Rower Błażeja mierzyć się miał z ostatnim w tabeli, GB Kaniów. Na spotkanie z zespołem Marka Zająca zjawiło się tylko dwóch "rowerzystów", więc walkowerem wygrali siatkarze z Kaniowa. Co ciekawe, dla tej ekipy było to pierwsze zwycięstwo w LS.

GB Kaniów - Rower Błażeja 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) wo

Dużo więcej spodziewano się po zespole Davexu w meczu z KM&BM. Młody zespół oparty na uczniach i absolwentach Gimnazjum nr 3 w Pszczynie radzi sobie w tym sezonie całkiem nieźle. Tej teorii nie potwierdzili jednak w spotkaniu z KM&BM. O ile jeszcze w pierwszym secie Davex dotrzymywał kroku wicemistrzom ligi z poprzedniego sezonu, o tyle w drugim i trzecim secie było już zdecydowanie gorzej.

Davex - KM&BM 0:3 (23:25, 19:25, 12:25)

Na koniec 5. kolejki zagrali ze sobą Sokół i Linde. Spotkanie śmiało można było nazwać meczem kolejki, a jego przebieg tylko to potwierdził. Walka była bardzo zacięta, a rozstrzygnięcie w dwóch setach do końca było sprawą otwartą. Ostatecznie to Linde wytrzymało próbę nerwów w końcówkach dwóch partii. Sokół walczył jednak do końca i dzięki wygranej w trzeciej części meczu na jego konto powędruje punkt.

Sokół - Linde 1:2 (23:25, 24:26, 25:20)

W niedzielę, tym razem w hali POSiR, odbyły się dwa zaległe mecze 3. kolejki. Najpierw Artisco mierzyło się z Sokołem. Bardziej doświadczona drużyna z Pszczyny wygrała 3:0, ale o tym, że łatwo to im nie przyszło świadczą wyniki setów - dwa razy do 22 i raz do 23.

Artisco - Sokół 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)

Drugi zaległy mecz pomiędzy KM&BM a Gilusem rozpoczął się od prawdziwego nokautu. Drużyna dowodzona przez Jacka Kusia wygrała do 7. Gilowczanie po takim łomocie pozbierali się w secie drugim, ale i tak musieli uznać wyższość rywali. Dopiero w trzeciej partii Gilus zwyciężył i dzięki temu zdobył jedna punkt.

KM&BM - MUKS Gilus ZOiW 2:1 (25:7, 25:22, 20:25).