Mistrzostwa Polski w Pszczynie!2013-12-27, 09:03

Kończący się rok 2013 był bardzo udany dla pszczyńskiego badmintona: złote medale mistrzostw Polski wywalczyli Paweł Pietryja i Kornelia Marczak, na stanowisko trenera Kadry Narodowej młodzików powołany został trener Damian Pławecki, drużyna ligowa występowała w rozgrywkach Ekstraklasy.

Kolejnym wielkim wyróżnieniem dla klubu jest powierzenie mu przez Polski Związek Badmintona organizacji Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców.
Impreza odbędzie się Pszczynie w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamenhofa 5a.

Logo Mistrzostw Polski w Badmintonie

Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w badmintonie są najważniejszą imprezą mistrzowską w sezonie badmintonowym w wybranych kategoriach wiekowych. Jest to jedyna w roku impreza o tak szerokim zasięgu. Biorą w niej udział wszystkie kluby badmintona z całego kraju, w tym najlepsi polscy zawodnicy w kategorii młodzieżowców i juniorów. W wydarzeniu tym uczestniczą setki zawodników i kibiców, trenerzy oraz sędziowie z całej Polski.

Celem, jaki stawiają sobie organizatorzy podczas organizacji tej imprezy, jest propagowanie badmintona jako aktywnej formy spędzania czasu, jak również promocja Miasta i Gminy Pszczyna oraz Powiatu Pszczyńskiego.

W organizację bardzo mocno włączyli się Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz Starosta Pszczyński Paweł Sadza.

Patronat nad imprezą objął portal pless.pl i telewizja pszczyna.tv.

źródło: pless.pl
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego