Liga Futsalu: po pierwszej rundzie2019-01-14, 15:38

pilki

Zakończyła się pierwsza runda zmagań w Lidze Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice, a już w następny weekend rozpoczniemy walkę w grupach mistrzowskich i spadkowych.

W obecnej edycji Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice na dwóch poziomach rozgrywkowych występuje w sumie 20 drużyn. W pierwszej rundzie zespoły grały systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu dziewięciu kolejek, teraz w liga nastąpi podział na dwie grupy. W I lidze na "mistrzowską" i "spadkową", zaś w II na "mistrzowską" i "pocieszenia".

W I lidze po pierwszej rundzie liderem rozgrywek jest Gaz Robi Gaz. Zespół ten wygrał osiem z dziewięciu meczów i zgromadził 24 punkty. Pięć punktów przewagi do prowadzących "Gazów" ma Zett Łebecki. Na tę stratę istotny wpływ miały dwie porażki z zespołami czołówki: GRG i FC Bestwina.

Zacięta walka o mistrzostwo toczyć się będzie w II lidze. Na czele po pierwszej części sezonu znajduje się beniaminek z Zabrzega, czyli Puczi Geng (23 punkty). Z jednopunktową startą za plecami znajduje się jednak Związek Górnośląski Suszec, a aspiracje do walki o podium zgłaszają także: Torpeda Papa Smerf i Szybkie Banany.

Druga runda sezonu rozpocznie się już w najbliższą sobotę (19 stycznia). I liga będzie grać w Suszcu, zaś II w Goczałkowicach-Zdroju. Ze względów technicznych szczegółowy terminarz zostanie podany we wtorek w godzinach popołudniowych. Rozgrywki Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice potrwają do 17 lutego. Ostatnim akcentem będzie turniej o Puchar Ligi wraz z zakończeniem rozgrywek, który zaplanowany jest na 24 lutego. Prawo udziału w Pucharze Ligi mają wszystkie zespoły uczestniczące w obecnej edycji rozgrywek.

Wszystkim uczestnikom Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice przypomina się również, o konieczności sprawdzania protokołu meczowego bezpośrednio po zakończeniu spotkaniu.

Liga Futsalu baner 2014/2015

Zdjecie nr 1: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 2: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 3: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 4: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 5: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 6: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 7: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 8: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 9: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 10: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 11: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 12: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 13: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 14: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 15: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 16: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 17: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 18: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 19: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie Zdjecie nr 20: Liga Futsalu: po pierwszej rundzie
fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój/POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego