LF: Puchar Ligi zakończy 11. edycję2019-02-12, ostatnia aktualizacja: 2019-02-20, 13:10

Zmagania o Puchar Ligi będą ostatnim akcentem Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice w sezonie 2018/2019. Zawody planowane są na 24 lutego.

Do Pucharu Ligi LF zgłosiło się 11 zespołów. Rozgrywki będą toczyć w dwóch halach: POSiR w Pszczynie (grupa A) i "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju (grupa B) i rozpocznie się o godzinie 9.00. Rozgrywki będą toczyć w systemie grupowo-pucharowym i potrwają do około godziny 14.00. Po zakończeniu Pucharu Ligi nastąpi oficjalne zakończenie sezonu.

Puchar Ligi, 24 lutego 2019 roku
Grupa A (hala POSiR w Pszczynie):
FC Bestwina, Cadi-Car Pszczyna, Inny Zespół Czechowice-Dziedzice, Szybkie Banany Pszczyna, Profi M Tec Pszczyna, Normal Bielsko-Biała.
Grupa B (hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju): Ośrodek nad Dokawą, Gaz Robi Gaz Pszczyna, Stado Goczałkowice-Zdrój, Ełka Team Pszczyna, Relaks Pszczyna.
Mecze półfinałowe i finał Pucharu Ligi zostaną rozegrane w hali POSiR w Pszczynie.

Zasady w Pucharze Ligi:
- mecz trwa 12 minut bez zmiany stron
- trzecie i każde następne przewinienie - przedłużony rzut karny
- w przypadku remisu lub jednej bramki przewagi - ostatnie pół minuty zatrzymywane
- żółta kartka - 2 minuty w osłabieniu lub do starty bramki
- czerwona kartka - 5 minut w osłabieniu lub do straty bramki
- równa ilość punktów pomiędzy dwoma drużynami: 1. wynik bezpośredniego meczu, 2. różnica bramek wszystkich spotkań, 3. większa ilość strzelonych goli, 3. rzuty karne
- równa ilość punktów pomiędzy trzema drużynami: 1. różnica bramek wszystkich spotkań, 3. większa ilość strzelonych goli
- w fazie pucharowej w razie remisu - rzuty karne (trzy rundy), w razie remisu do pierwszego rozstrzygnięcia.


Informacja z 12 lutego 2019 roku
Zmagania o Puchar Ligi będą ostatnim akcentem Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice w sezonie 2018/2019. Zawody planowane są na 24 lutego.

Prawo startu w tych zmaganiach mają zespoły, które występują w obecnych rozgrywkach Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice. Co ważne, drużyny występują w tych samych składach co w lidze. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną (liga@posir.pszczyna.pl w tytule Puchar Ligi) do 17 lutego. W zgłoszeniu proszę podać nazwę zespołu oraz osobę zgłaszającą. Udział w Pucharze Ligi jest bezpłatny. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn. Turniej o Puchar Ligi zostanie rozegrany w hali POSiR w Pszczynie, zaś przy większej ilości zgłoszeń również w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Oficjalne zakończenie rozgrywek odbędzie się 24 lutego w hali POSiR w Pszczynie około godziny 14.00 po zakończeniu Pucharu Ligi.

Organizatorami Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice są:
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Zgłoszone zespoły (stan na dzień 17 lutego 2019 roku)
Inny Zespół Czechowice-Dziedzice
Gaz Robi Gaz
Ośrodek nad Dokawą
Cadi-Car Pszczyna
Relaks Pszczyna
Normal Bielsko-Biała
Profi M-Tec Pszczyna
Ełka Team Pszczyna
FC Bestwina
Stado Goczałkowice-Zdrój
Szybkie Banany.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego