Jest srebro na Śląsku, więc zagrają o Mistrzostwo Polski!2018-05-21, 08:45

Kinder2018
Wicemistrzynie Śląska z Pszczyny!

W miniony weekend (19-20.05) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie rozegrane zostały finały wojewódzkie w ramach rozgrywek Kinder+Sport.

Rywalizacja w Turnieju Finałowym rozpoczęła się od zmagań w grupach. Zawodniczki UKS Centrum walczyły w grupie "A", w której odniosły dwa zwycięstwa i porażkę. Na początek pokonały (2:0) zespoły z Dębowca i Bytomia, a w trzecim spotkaniu musiały uznać wyższość zawodniczek z Zawiercia.

Po zmaganiach w grupach, przyszedł czas na półfinał, do którego nasze zawodniczki awansowały z drugiego miejsca i żeby zagrać w finale musiały pokonać zwycięzcę grupy "B", Zorzę Wodzisław Śląski. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszych zawodniczek 2:0 (15:9, 15:8) i awansem do finału. W finale po raz drugi przyszło nam się mierzyć z zespołem z Zawiercia i podobnie jak w pierwszym spotkaniu, górą były zawodniczki z MKS-u.

Ostatecznie zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajęły drugie miejsce w Turnieju Finałowym rozgrywek Kinder+Sport w kategorii "trójek" i zapewniły sobie awans do finałów Mistrzostw Polski, które w dniach 6-8 lipca odbędą się w Zabrzu.

Drugie miejsce i srebrny medal w finale wojewódzkim Kinder+Sport to niewątpliwie ogromy sukces... ale przed młodymi zawodniczkami z Pszczyny jeszcze Ogólnopolski Turniej Finałowy, a jak wiemy, każde spotkanie rozpoczyna się od stanu 0:0. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Finał Wojewódzki Kinder+Sport w kategorii "Trójki" Dziewcząt, 19 maja 2018, Hala MOSiR w Mikołowie
Klasyfikacja końcowa:

I miejsce MKS Dwójka Zawiercie
II miejsce UKS Centrum przy POSIR I Pszczyna
III miejsce KSS Gumisie Pyskowice
IV miejsce MKS Zorza II Wodzisław
V miejsce UKS MOSM I Bytom
VI miejsce UKS Dębowianka I Dębowiec
VII miejsce MKS Czechowice Dziedzice
VIII miejsce UKS Jedynka Siewierz

Skład drużyny: Martyna Witczak, Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak, Emma Kacewicz, Justynya Parko, Martyna Rajca.
Trener: Agnieszka Szczypka.

W sezonie 2017/2018 do rozgrywek minisiatkówki Kinder+Sport w "trójkach" na Śląsku zgłoszonych zostało w sumie 76 składów. Żeby awansować do finału, trzeba było przejść pięć etapów. Każdy etap składał się z dwóch turniejów. W sumie w 10 turniejach, w których rozegrały blisko 40 meczów, podopieczne trenerki nie poniosły żadnej porażki!
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia