Siatkarskie emocje na piasku2018-05-30, 23:06

To był bardzo długi sezon, ale zmagania w halowej siatkówce za nami. To jednak nie koniec grania pod siatką. Przed nami rozgrywki w siatkówce plażowej!

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie gościł już uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zawodach miejskich i powiatowych. Z uczniami na piasku pod siatką spotkamy się jeszcze na pewno raz, 5 czerwca w czasie zawodów rejonowych.

Przed nami również zawody w ramach Mistrzostw Śląska. Już w najbliższy weekend (2-3 czerwca) na boisku piaskowym POSiR Pszczyna rozegrane zostaną dwa turnieje. W sobotę (2 czerwca, początek godz. 9.00) kadetki (rocznik 2001 i młodsze) zagrają turniej w ramach Półfinału Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. Do rywalizacji przystąpi 12 par, które reprezentować będą pięć klubów: MUKS Michałkowice, UKS Olimpia Katowice, MUKS Sari Żory, MTS As Myszków oraz gospodynie, UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Do turnieju zostały zgłoszone dwie pary z pszczyńskiego klubu: Karolina Czembor/Agata Świerkot oraz Zuzanna Jacek/Karolina Szyszka. Cała stawka walczy o trzy najlepsze miejsca, które premiowane będą awansem do Finału Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej.

Miło nam zakomunikować, że po raz drugi z rzędu Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach przyznał organizację tego finału Powiatowemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Pszczynie! Zawody te zostaną rozegrane dwa tygodnie później, 16 i 17 czerwca.

Dzień po półfinałowych zmaganiach dziewcząt (niedziela, 3 czerwca), boisko piaskowe POSiR-u zostanie "przejęte" przez mężczyzn, którzy zagrają trzeci turniej w ramach cyklu III Otwartych Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są przez portal beach.szps.pl Zapowiadany jest udział kilkunastu par. Do udziału w zawodach zgłosiła się już pszczyńska para: Mateusz Janus/Jakub Białas. Zapraszamy do kibicowania, a początek zawodów wyznaczono na godzinę 9.30.

Warto podkreślić, że tegoroczna edycja Otwartych Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej jest poświęcona pamięci Rufina Dudy, sędziego siatkarskiego z Jastrzębia, który zmarł początkiem maja tego roku. Rufin Duda przez wiele lat był organizatorem rozgrywek siatkówki plażowej na Śląsku. W poprzednich latach sędziował zawody również w Pszczynie.

III Otwarte Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowe
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia